محمد عبدالهی، زندانی سیاسی محکوم به اعدام، در شانزدهمین روز از اعتصاب غذا، از سوی مسئولین زندان ارومیه تهدید به اجرای حکم اعدام شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۲۴ خردادماه، مسئولین زندان ارومیه به محمد عبدالهی، زندانی سیاسی اعلام کردند که در صورت ادامه اعتصاب غذا، حکم وی به اجرا در خواهد آمد.

این زندانی سیاسی که در اعتراض به حکم صادره و وضعیت پرونده خود از روز یکشنبه ۹ خردادماه دست به اعتصاب غذا زده است، با توجه به کاهش وزن شدید در وضعیت هشدار دهنده یی قرار دارد و طی چند روز گذشته چندین بار به بهداری زندان منتقل شده است.

گفتنی است که وی از یک هفته پیش در انفرادی به سر می برد و از ملاقات و تماس با خانواده محروم بوده است.

محمد عبدالهی در ۴ فروردین ماه سال ۸۹ در منطقه مسکونی «باغ شایگان» بازداشت شد. وی در هنگام بازداشت مورد تیراندازی مستقیم نیروهای حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران قرارگرفته و در پی اصابت گلوله به یکی از بیمارستان‌های نظامی سپاه در ارومیه منتقل و بعد از چند ساعت بستری شدن به بازداشتگاه حفاظت اطلاعات سپاه در شهر ارومیه منتقل شد.

محمد عبدالهی در مدت بازجویی در بازداشتگاه امنیتی ارومیه، علیرغم وضعیت نامساعد جسمانی ناشی از اصابت گلوله، بار‌ها از سوی بازجویان سپاه برای گرفتن اعترافات اجباری مورد ضرب شتم شدید با کابل و باتوم قرارگرفته، به‌طوری که دست و پای وی دچار شکستگی شدند.

بعد از ۹۱ روز نیروهای سپاه از بازداشتگاه حفاظت اطلاعات سپاه به زندان مهاباد منتقل و بعد از ۱۱ بار محاکمه و تفهیم اتهام عضویت در یکی از احزاب کُرد، در دادگاه شعبه یک دادگاه انقلاب مهاباد به ریاست قاضی جوادی‌کیا، به اعدام محکوم شد. این حکم در دادگاه تجدیدنظر و پس‌ازآن از سوی دیوان عالی کشور تأیید گردید.

لازم به ذکر است که این زندانی سیاسی در مراحل بازپرسی از حق داشتن وکیل محروم بوده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)