image

خودارضایی یکی از راه‌های سالم و ایمن سکس است. شما در هنگام خودارضایی دچار بیماری‌های قابل انتقال از راه تماس جنسی هم‌چون ایدز و هپاتیت نمی‌شوید. هم‌چونین لازم نیست ترسی درباره‌ی احتمال بارداری داشته باشید. بااین‌وجود، این‌ها تنها دلایل سالم‌بودن خودارضایی محسوب نمی‌شوند. هرچند مذاهب و اغلب فرهنگ‌ها تلاش دارند که خودارضایی را یه‌عنوان عملی ناپسند و ناسالم معرفی کنند، ولی علم پزشکی و روانشناسی مدرن این عمل را راهی سالم برای تخلیه‌ی تنش و ارضای میل جنسی در نظر می‌گیرند.

«حدود هشت‌درصد از زنان بیست‌وپنج تا بیست‌ونه‌ساله، دو تا سه‌بار در هفته  خودارضایی می‌کنند. این آمار در مردان در همین سن، بیست‌وچهار درصد است. بنابراین، زنان نیز بایستی در این زمینه فعال‌تر عمل کنند».

دکتر اشترایشر استاد دانشگاه وسترن شمالی در رشته‌ی زنان و باروری، ضمن بیان این مطلب به تعدادی از فایده‌های خودارضایی منظم برای زنان اشاره کرده است. در ادامه آن‌ها را باهم مرور می‌کنیم:

  1. بهبود خواب

اغلب اتفاق می‌افتد که پس از به‌ارگاسم‌رسیدن بیشتر افراد خواب‌آلوده می‌شوند. این به‌دلیل ترشح اندورفین‌هاست که نوعی مخدر طبیعی هستند و به ارامش و خواب راحت کمک می‌کنند. خودارضایی درست همانند یک مسکن طبیعی یا مانند یک کتاب‌خوانی لذت‌بخش پیش از خواب، شما را به آرامش می‌رساند و شما با احساس رضایت، به خواب می‌روید.

  1. تسکین تنش‌ها و استرس‌های روزمره

یکی از بهترین راه‌ها برای رسیدن به آرامش جسمی و روانی، خودارضایی است. البته باید توجه داشت که این امر در صورتی آرامش‌بخش خواهد بود که بدون احساس گناه انجام شود و فرد ذهنش را از قید تابوهای اجتماعی و مذهبی غلطی که طی سالیان دراز به او تحمیل شده‌اند رها کند.

 

برای مطالعه شش مورد دیگر به صفحه مطلب در وبسایت کارگاه خبر ژوپی‌آ در این لینک مراجعه نمایید.

ادامه مطلب

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com