حکم اعدام کاوه ویسی، روحانی اهل سنت محبوس در زندان رجایی شهر، پس از هفت سال، کماکان پابرجاست.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، ماموستا کاوه ویسی، روحانی اهل سنت، در سال ۱۳۸۸ در سنندج بازداشت و توسط شعبهٔ ٢٨ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مُقیسه به اعدام محکوم شد. این حکم در شعبه ٣٢ دیوان عالی تأیید و قطعی گردید.

سایت خبری کردپا در تاریخ ۹ اردیبهشت‌ماه گزارش کرد؛ پرونده کاوه ویسی به بخش اجرای احکام زندان رجایی شهر کرج ارسال‌شده است. پیش‌تر، این زندانی عقیدتی از سوی مسئولین زندان گوهردشت کرج به‌طور شفاهی تهدید به اجرای حکم شده بود.

اتهام کاوه ویسی «محاربه از طریق ارتباط با گروه‌های سلفی» عنوان گردیده است. این در حالی است که این روحانی اهل سنت با رد این اتهامات «فعالیت‌های تبلیغی مذهبی» را دلیل بازداشت و محکوم شدن خود ذکر می‌کند.
ماموستا خالد (کاوه ویسی) ۳۶ ماه در سلول‌های انفرادی اداره اطلاعات سنندج محبوس بوده و بار‌ها جهت بازجویی به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل‌شده است. این زندانی عقیدتی هم‌اکنون در بند ۴ رجایی شهر کرج نگهداری می‌شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com