سید حسین کاظمینی بروجردی، زندانی عقیدتی محبوس در زندان اوین به دلیل عدم رسیدگی پزشکی و شرایط نامساعد زندان در وضعیت وخیم جسمانی به سر می‌برد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، سید حسین کاظمینی بروجردی، زندانی عقیدتی که به بیماری‌های گوارشی مبتلا است، طی روز های اخیر به دلیل محرومیت از دارو، مراقبت‌های پزشکی و غذای مناسب در زندان، دچار دردهای شدید در بدن، به ویژه در ناحیه پاها، کاهش دید چشم شده و در وضعیت وخیم جسمانی می باشد. گفتتی است که کاظمینی بروجردی تا کنون چندین بار در پی مشکلات گوارشی به بهداری زندان اوین منتقل شده و بدون درمان مناسب به بند بازگشته است.

این زندانی عقیدتی در طول دوران محکومیت خود بارها مورد شکنجه قرارگرفته و این فشارها وضعیت جسمانی وی را وخیم‌تر نموده است. نزدیکان این زندانی عقیدتی ناکنون چندین بار خواستار اعزام وی به بیمارستان شده‌اند اما مسئولین زندان و دادستانی هر بار با این درخواست مخالفت کرده‌اند.

کاظمینی بروجردی روحانی و زندانی سیاسی-عقیدتی که پیش‌تر نیز سابقهٔ بازداشت و زندانی شدن داشته است، آخرین بار در مهرماه ۱۳۸۵ بازداشت و توسط دادگاه ویژه روحانیت به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شد. او هم‌اینک دهمین سال حبس را دربند ویژه روحانیت زندان اوین به سر می‌برد و از تماس با خانواده خود محروم شده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com