مردم انسان دوست ایران!

مدتهاست که افکار عمومی در جهان به موضوع مجازات اعدام و ضرورت لغو آن متوجه شده است و گروههای مختلف کنشگران مدنی و اجتماعی درخواستهایی فزاینده را برای لغو این مجازات ابراز می کنند. ما، کنشگران کارزار لغو گام به گام اعدام (لگام ) نیز به سهم خود با این درخواست ها هم آواییم.

چنانکه می دانید به تازگی پاپ فرانسیس، رهبر مذهبی کاتولیکهای جهان، در کنگره ی آمریکا خواهان لغو مجازات اعدام شد چرا که در برخی از ایالتهای آمریکا هنوز این مجازات را اجرا می کنند.

از آنجا که مجازات اعدام در کشور ما بالاترین نسبت جمعیتی را در مقیاس جهانی و دومین شمار مطلق آن را نیز در همان مقیاس دارد؛ و در دو سال گذشته نیز شمار اعدام شدگان آن افزایشی شتابان یافته است، ما کنشگران لگام این سخنرانی پاپ فرانسیس را فرصتی مغتنم برای طرح چند باره ی ضرورت انسانی لغو مجازات اعدام می شماریم.

شورای حقوق بشرملل متحد نیز در آخرین اجلاس خود به فزونی گرفتن شمار مجازاتهای اعدام در ایران اعتراض کرده، و خواهان توقف آنها شده است. با توجه به این اعتراض، ما این فرصت را برای طرح درخواست انسانی لغو مجازات اعدام غنیمت می شماریم. ما از هموندان شورای حقوق بشر ملل متحد نیز به خاطر این اقدام بشردوستانه سپاسگزاریم و خواهان افزایش هرچه بیشتر فعالیتهای آن در زمینه ی لغو مجازات اعدام هستیم.

با بهره گرفتن از این فرصتهای گرانبها، ما کنشگران کارزار لغو مجازات اعدام (لگام) توجه همه ی فعالان مدنی و اجتماعی، کارشناسان حقوقی و روشنفکران مسئول و متعهد را به مشارکت جدی در لغو این گونه مجازات غیرقابل قبول جلب می کنیم.

کنشگران کارزار لغو گام به گام اعدام ـ لگام

تهران ـ ۱۲ مهر ۱۳۹۴

https://www.facebook.com/karzar.legam

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com