حمید نوری یکی از مجریان اصلی فاجعه کشتار زندانیان سیاسی در تابستان ۶٧ در چنگ عدالت گرفتار شده است. او نماینده حکومتی است که رئیس جمهورش ابراهیم رئیسی یکی از تصمیم گیرندگان اصلی و عضو هیئت مرگ بوده است.

 

   محاکمه نوری در نفس خود پیام اجرای عدالت را دارد و طلیعه امید را  در دل‌ها زنده کرده است. ما به عنوان بخشی از خانواده جانباختگان که در نهاد “دادخواهان خاوران” گرد آمده ایم همزمان با شرکت سه تن از اعضای خانواده های جانباختگان، صدیقه حاج محسن (خواهر حسین حاج محسن) و لاله بازرگان (خواهر بیژن بازرگان) در روزهای ۲۵ و ۲۶ مهر (۱۸و ۱۹ اکتبر)  و هم چنین عصمت طالبی (خواهر عادل طالبی)  در روز ۶ آبان (۲۸ اکتبر) که بعنوان شاکی در برابر دادگاه استکهلم قرار میگیرند، در روزهای ۱۸و ۱۹ اکتبر مقابل دادگاه این جنایتکار در استکهلم گرد هم می آئیم تا به سهم خود صدای حق طلبانه خانواده جانباختگان را در دستیابی به حقیقت برای اجرای عدالت پر طنین تر نمائیم.

 

   ما «دادخواهان خاوران»، از دیگر خانواده‌های دادخواه، فعالان سیاسی، مدنی و حقوق بشری  می‌خواهیم و انتظار داریم که با شرکت خود در این گردهمائی جنبش دادخواهی را تقویت کنند. 

                                     

دادخواهان خاوران

۱۹  سپتامبر  ٢٠٢١

 

 

 

 

 

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)