برنامه‌ای از گروه

گفتمانِ فرهنگی- سیاسیِ ایرانیانِ برلین

 

“Black Lives Matter“

درباره‌یِ جنبشِ  «زندگیِ سیاهان اهمیت دارد»

تبعیضِ نژادی و تضاد در نظامِ سیاسیِ آمریکا

 

سخنران: دکتر مصطفی دانش

سخنرانی و گفتگوهایِ متقابل در این برنامه به زبانِ فارسی خواهند بود.

 

زمان: سه‌شنبه ۸ دسامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۸:۰۰ تا ۲۰:۳۰

(اتاق کنفرانس مجازی از ساعت ۱۷:۴۵ برای شرکت‌کنندگان باز خواهد شد.)

 

نظر به محدودیت‌هایِ ناشی از ویروسِ کرونا شرکت در این برنامه تنها به‌صورتِ مجازی امکان‌پذیر است. علاقمندان می‌توانند درخواستِ خود را برایِ شرکت در برنامه از طریقِ ای‌میل به آدرسِ زیر ارسال کنند:

Gofteman-Gruppe@gmx.de

 تا حداکثر یک روز پیش از آغاز مراسم دعوت‌نامه‌ای همراه با لینک و گذرواژه‌یِ مربوط به  شرکتِ زنده و مجازی در برنامه از طریقِ ای‌میل برایِ متقاضیان ارسال خواهد شد.

برای دیدن فلایر برنامه اینجا کلیک کنید

درباره‌یِ سخنران:

دکتر مصطفی دانش پس از خاتمه‌یِ تحصیلاتِ خود در رشته‌یِ علومِ سیاسی در آلمان خیلی زود موفق می‌شود جایِ خود را به‌عنوانِ روزنامه‌نگار در مهم‌ترین نشریات و کانال‌هایِ رادیویی و تلویزیونیِ کشورهای آلمان، سوئیس و اطریش باز کند. او که در زمانِ دانشجویی از فعالانِ سیاسی و ضدِ جنگ بود، اولین سفرهایش را به مناطقِ جنگی مانندِ ویتنام و آنگولا انجام و دیری نمی‌پاید که به‌عنوانِ خبرنگارِ جنگی شهرتی درخور می‌یابد. سقوطِ داودخان رئیس جمهورِ سابقِ افغانستان و آغازِ مبارزه‌یِ مجاهدین با نیروهایِ چپِ حاکم در افغانستان، پایِ مصطفی دانش را به افغانستان باز نمود و نوشته‌ها، تحلیل‌ها و گزارشاتِ او در معتبرترین رسانه‌هایِ غربی انعکاس یافت. همچنین گزارش‌ها، مصاحبه‌ها و تحلیل‌هایِ او در جریانِ انقلابِ ایران افکارِ عمومیِ غرب را با این رویداد آشنا کرد. پس از پیروزیِ حزبِ کنگره افریقایِ جنوبی رهبران آن و بیش از همه نلسون ماندلا از یاری‌هایِ او به جنبشِ ضدِ آپارتاید قدردانی کردند. شهرداریِ لس‌آنجلس به همین مناسبت ستونِ یادبودی را با کفش‌هایِ او در بلوارِ مرکزیِ شهر در کنارِ بناهایِ یادبودِ کفش‌هایِ مارتین لوترکینگ و دیگر مبارزانِ ضدِ تبعیضِ نژادی برپا کرده است. ویژگیِ برجسته‌یِ گزارش‌هایِ مطبوعاتیِ دکتر دانش آن است که دیدگاه‌هایِ هردوسویِ درگیری‌هایِ سیاسی و نظامی را بازتاب می‌دهند. این گزارش‌ها، اسنادِ تکان‌دهنده‌ای از دیدگاهِ انسان‌دوستانه‌‌یِ ایرانیان درباره‌یِ فاجعه‌هایِ ناشی از جنگ، نادانی، استعمار و نژادپرستی هستند که هر خواننده‌ای را از این پدیده‌ها بیزار می‌کنند.

درباره‌یِ گروهِ گفتمان:

ما مصمم هستیم به برگزاریِ جلساتِ بحثِ آزاد در شهرِ برلین اقدام کنیم. هدف از این نشست‌ها، که تلاش می‌شود هر ماه یک‌بار برگزار شوند، تشکیلِ یک گروهِ جدیدِ عقیدتی با برنامه‌یِ مشخصِ سیاسی نیست و تنها دغدغه‌یِ آن پیش‌بردِ یک گفتمانِ فرهنگی و سیاسیِ سالم و کاملاً آزاد است. ما از صاحب‌نظرانِ ایرانی  درخواست می‌کنیم که در جلساتِ ما شرکت کنند و با آمادگیِ خود برای بیانِ نظرات و انجامِ سخنرانی با استفاده از استانداردهایِ علمی، ما را در جوابگوئی به این نیازِ مبرمِ ایرانیانِ شهرِ برلین همراهی کنند.

دعوت‌کنندگان: پرتو تهرانی، محسن مسرت، سیدعباس طاهری، جهان احمدزاده، حمید بهشتی، محمود کرد، احمد احقری، روزبه طاهری، محسن مکی و شماری دیگر از ایرانیانِ مقیمِ برلین

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)