سازمان حقوق بشر ایران؛ ۲۴ دی ماه ۱۳۹۸: محمد نوریزاد، روزنامه نگار و فعال مدنی زندانی در وکیل‌آباد مشهد، درپی اعتصاب غذا در وضعیت نگران کننده‌ای قرار گرفته است. همسر وی ضمن انتشار ویدیویی اعلام کرده که اگر نوری‌زاد آزاد نشود، به همراه فرزندانش تحصن خواهند کرد.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، محمد نوریزاد، که از حدود شش ماه پیش بازداشت و به زندان مشهد منتقل شده است، از حدود دو ماه پیش دست به اعتصاب غذا و دارو زده و در شرایط جسمی نگران کننده‌ای بسر میبرد.

فاطمه ملکی، همسر محمد نوریزاد، روز ۲۲ دی ماه با انتشار یک فایل صوتی اعلام کرد که اگر همسرش را آزاد نکنند، به همراه فرزندانش دست به تحصن می‌زنند.

خانم ملکی در بخشی از این فایل صوتی می‌گوید: «من امروز ساعت سه و نیم موفق شدم آقای نوریزاد را ملاقات کنم. باید بگویم که وقتی من امروز ایشان را دیدم، آقای نوریزاد نبود، یک جنازه بود».

خانم ملکی همچنین درطی این فایل صوتی میگوید که محمد نوریزاد تا کنون سه بار در زندان بیهوش شده است. 

محمد نوریزاد، فعال مدنی، کارگردان، فیلمنامه‌نویس و روزنامه‌نگار روز چهارشنبه ۱۹ تیر پس از احضار به دادسرای اوین و تفهیم اتهام و تعیین قرار، بازداشت و سپس به زندان مرکزی مشهد (وکیل آباد) منتقل شد.

محمد نوریزاد یکی از ۱۴ فعال مدنی است که خرداد امسال در بیانیه‌ای که به «بیانیه ۱۴ امضا» معروف شد، خواستار «استعفای خامنه‌ای» شدند. پس انتشار این بیانیه، اغلب امضا کنندگان آن بازداشت شدند.

 

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)