شفاف سازی دولت در رابطه با عدم ترخیص برخی کالاهای لوکس
طبنا: نماینده مردم اصفهان گفت: دولت باید در رابطه با اینکه چرا تا به حال برخی از کالاهای لوکس از گمرک ترخیص نشده اند، توضیحاتی به مجلس ارائه دهد.
حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری طبنا در رابطه با صحت تعلق گرفتن ارز مرجع به برخی از خودروهای لوکس گفت: این موضوع با دستورالعمل هفته های گذشته دولت صورت گرفته است.وی با بیان اینکه این دستوالعمل اجازه ترخیص برخی از کالاها از گمرک را به کشور داده که باید دولت در خصوص حجم واردات این کالاها توضیحاتی را به مجلس ارائه کند اظهار داشت: نمایندگان در خصوص اینکه چرا مجوزهای این کالاها تا به حال صادر نشده و اینکه این مسئله ممکن است منجر به رانت خواری برخی سودجویان شود خواستار توضیحاتی از سوی دولت بوده است.

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ با بیان اینکه نمایندگان درخواست ارائه گزارشی در رابطه با این مصوبه از سوی دولت در صحن علنی مجلس بوده اند تصریح کرد: دولت باید شرایط اقدام به این مصوبه را برای مجلس روشن کرده و دلایل خود را در رابطه با اینکه چرا تا به حال برخی از کالاهای گروه ۱۰ ترخیص نشده اند توضیحاتی را به مجلس ارائه دهد که امیدواریم این امر به زودی محقق شود.

گفتنی است در تازه ترین آمارهای منتشر شده در سایت گمرک نشان می دهد که واردات خودروهای لوکس با ارز مرجع ادامه دارد.

بر اساس این گزارش ؛ BMW X6 و مرسدس بنز E300 از مهمترین خودروهایی است که در این ماه با ارز ۱۲۲۶ تومان وارد کشور شده است .

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)