ماف نیوز: دو شهروند به صورت جداگانه در شهرهای کامیاران و ایلام از سوی نیروهای امنیتی با اتهاماتی مرتبط با احزاب کرد مخالف نظام بازداشت شدند.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸، نیروهای امنیتی در شهر ایلام یک شهروند به نام “امیرحسین یوسفی” فرزند هارون را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

تلگرام ماف نیوز
یک منبع مطلع در این رابطه گفت: “بازداشت امیرحسین یوسفی با اتهاماتی مرتبط با یکی از احزاب کرد مخالف نظام صورت گرفته است. او که فارغ‌التحصیل رشته‌ی ادبیات عرب است، پیش از این نیز یک بار از گزینش آموزش و پرورش محروم شده بود.”

جمال گودرزی


در خبری دیگر از شهرستان کامیاران گزارش شده است که روز چهارشنبه ۱۶ مردادماه، یک شهروند به نام “جمال گودرزی” ۳۶ ساله فرزند عبدالله از اهالی روستای “چروسانه” با اتهاماتی مشابه از سوی نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شذه است.

او پیش از این به مدت هشت سال عضو یکی از احزاب کرد مخالف نظام بوده و براساس اطلاع خانواده‌اش، پس از خروج کامل از تشکیلات این حزب به زادگاه خود بازگشته بود.
+++++++++++++++++++
جهت همکاری با بخش فارسی ماف نیوز و یا به اطلاع رساندن موارد نقض حقوق بشری، میتوانید به تلگرام و یا ایمیل زیر پیام ارسال کنید:
info@mafnews.de

ارتباط با ادمین تلگرام:

https://t.me/mafnews2

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)