نقاشی منتشر شده توسط پلیس سانفرانسیسکو

روز گذشته پلیس سانفرانسیسکو نقاشی چهره “دودلر” (نقاش) قاتل سریالی مردان همجنسگرا را پس از ۴۰ سال منتشر کرد. پلیس باور دارد که این فرد از اوایل سال ۱۹۷۴ تا اواخر ۱۹۷۵ حداقل پنج مرد را با ضربات چاقو به قتل رسانده است.

لقب دودلر از این جهت به قاتل داده شده است که یکی از قربانیان که موفق به فرار شده بود او را در حال خط‌ خطی کردن توصیف کرده بود. در زمان صرف شام قاتل خود را کارتونیست معرفی کرده و چیزی روی کاغذ می‌کشیده است.

نقاشی‌های پلیس از چهره‌ی قاتل در یک کنفرانس خبری منتشر شده و گذشت زمان پس از ۴۰ سال را در آن به تصویر کشیده‌اند. پلیس معتقد است قاتل حال می‌بایست ظاهری این چنینی پیدا کرده باشد. این قاتل سریالی در دهه ۷۰ میلادی مردان همجنسگرا را به تله می‌انداخته است.

فرمانده پلیس، گرگ مکیرن در این کنفرانس خبری اظهار داشته است، مقامات امیدوارند عدالت برای قربانیان این قتل‌های وحشیانه به اجرا گذاشته شود.

این نخستین موردی نیست که پلیس پس از سال‌ها به بررسی دوباره‌ی آن پرداخته است. بنا به گفته‌ی مقامات، دی ان ای قاتل در یکی از صحنه‌های قتل دهه‌ی هفتاد به جا مانده است و پلیس منتظر نتیجه‌ی آزمایش‌ها است.

پلیس، قاتل را یک مرد آفریقایی-آمریکایی با ۱۸۰ سانتیمتر قد و لاغر اندام توصیف کرده است که در زمان وقوع قتل‌ها در دهه‌ی بیست زندگی خود بوده است.

در همان زمان بنا به گفته‌های یک شاهد عینی پلیس موفق به دستگیری فردی در سال ۱۹۷۶ شده بوده است اما هیچگاه نتوانستند وی را متهم به این قتل‌ها کنند. حال نیز پلیس نام آن فرد را منتشر نکرده و از گفتن شباهت فرد دستگیر شده به این نقاشی‌ها نیز سرباز زده است.

قاتل، قربانیان خود را از میان مردان سفیدپوستی که در گی‌کلاب و رستوران ملاقات می‌کرد، انتخاب می‌نموده است. او همواره نخست نقاشی قربانیان را می‌کشیده است و سپس با آنها رابطه‌ی جنسی برقرا کرده و در نهایت با ضربات چاقو به قتل می‌رسانده است. پیکر چهار تن از قربانیان در ساحل و نفر پنجم در پارک گلدن گیت پیدا شده بود.

بنا به گزارش آسوشیتد پرس در سال ۱۹۷۷، پلیس از آن جهت موفق به متهم کردن فرد بازداشتی نشده است که از میان سه تن از قربانیانی که موفق به فرار از چنگال قاتل شده بودند. یکی از آنها هنرمندی شناخته شده و دیگری یک سیاستمدار بوده است و این دو میلی به آشکارسازی گرایش جنسی خود و شهادت در دادگاه نداشته‌اند.

هاروی میلک، فعال حقوق همجنسگرایان که خود نیز بعدها به قتل رسید، در آن زمان طی مصاحبه‌ای به آسوشیتدپرس گفته بود که علت شهادت ندادن این افراد و فشار موجود بر روی شاهدان را درک می‌کند.

پلیس سانفرانسیسکو برای کسی که اطلاعاتی درباره‌ی این فرد داشته باشد، مبلغ صدهزار دلار جایزه تعیین کرده است.

اخبار مرتبط

قتل‌های سریالی همجنسگرایان در تورنتو

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)