Arden Arkman / AP

بنا به آخرین گزارش‌ها، شبکه ال‌جی‌بی‌تی‌های روسیه معتقد است میزان خشونت مقامات در برخورد با همجنسگرایان بسیار شدیدتر از سال ۲۰۱۷ است. به گفته‌ی ایگور کوچتکوو، از شبکه ال‌جی‌بی‌تی‌های روسیه، یکی از کشته‌شدگان در طول بازجویی بارها با چاقو مورد اصابت قرار گرفته و در نهایت جان سپرده است. به‌علاوه این نخستین بار است که همجنسگرایان زن نیز به شکل نظام‌ مند بازداشت می‌شوند.

به گفته‌ی الکساندر یکی از همجنسگرایان چچنی که به فرانسه گریخته است، موج ضدهمجنسخواهان اخیر چچن که او آن را نسل‌کشی نام می‌نهد، تا به حال ۱۰ قربانی داشته است. او اذعان می‌دارد که بنا به صحبت‌های یکی از دوستانش که خود نیز در بازداشت بوده است، تعداد بیشتری از دو جسد را دیده که به بیرون منتقل می‌شدند.

در شبکه‌ی اجتماعی همجنسخواهان چچنی نیز هفته‌ی گذشته پستی گذاشته شده است: «از جمهوری(چچن) هرچه سریعتر فرار کنید».

 

وزیر امور خارجه انگستان نیز در حساب توئیتر خود درباره موج جدید بازداشت و خشونت در چچن عکس‌العمل نشان داده است. او نوشته است در صورت صحت چنین اخباری موسکو نه تنها باید آنان را متوقف کند بلکه مسئولان امر نیز باید موظف به پاسخگویی شوند. او این بازداشت‌ها را کاملا غیرقابل قبول خوانده است.

اخبار مرتبط

قتل و بازداشت همجنسگرایان زن و مرد در چچن روسیه

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com