سازمان حقوق بشر ایران، ۲۳ دی ماه ۱۳۹۷: سه زندانی که با اتهام “سرقت مسلحانه” به اعدام محکوم شده بودند در یکی از میادین شهر یاسوج و در مقابل دیدگان مردم به دار مجازات آویخته شدند.

بنا به گزارش خبرگزاری میزان، صبح روز جاری، یکشنبه ۲۴ دی ماه، حکم اعدام سه زندانی در ملأ عام و در شهر یاسوج به اجرا درآمد. این سه زندانی که هویتشان کیکاووس جمال سیرت، رستم رضایی و عبدالله جوهری اعلان شده به اتهام “سرقت مسلحانه” به اعدام محکوم شده بودند.

این گزارش میافزاید که افراد اعدام شده در شهر‌های یاسوج، گچساران، دهدشت و شهر اقلید در استان فارس اقدام به سرقت‌های متعدد نموده بودند.

این اولین اعدام ملأ عام ثبت شده در سال میلادی جدید محسوب می‌شود. اعدام‌های در ملأ عام که در ایران انجام می‌شوند بارها توسط سازمان ملل مورد انتقاد قرار گرفته است. پیش‌تر هم دبیر کل سازمان ملل و هم گزارشگر ویژه حقوق بشر ایران در گزارش‌هایشان خواستار منع اجرای حکم اعدام در ملأ عام شده‌اند.


نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com