بر طبق یک مطالعه اخیر، ممکن است بین تراجنسی بودن و آرایش ژنتیکی یک فرد ارتباط وجود داشته باشد. این مطالعه در تاریخ ۲۱ سپتامبر در مجله بالینی غدد و متابولیسم منتشر شده است.

محققان با بررسی ۳۸۰ تراجنسی زن و ۳۴۴ تراجنسی مرد در استرالیا و ایالات متحده آمریکا، ارتباط بین آشفتگی جنسیتی و چندین ژن  هورمون جنسی که سیگنال جنسیتی را تنظیم میکنند، مورد بررسی قرار دادند.

آنها از یافته خود شگفت زده شدند: کشف “ارتباطی قابل توجه” بین چندین ژن و آشفتگی جنسیتی. این کشف تفاوت های تراجنسی ها را با مردم عادی در سطح ژنتیکی توضیح میدهد. این تحقیق، از مطالعه دیگری که به یک مولفه بیولوژیکی برای هویت تراجنسی اشاره دارد، از جمله مطالعه ای که از ماه مه نشان داد که فعالیت مغز در نوجوانان تراجنسی، بسیار شبیه به فعالیت های مغزی جنسیتی است که آنها برای خود در نظر میگیرند، حمایت میکند. 

مطالعاتی از این دست، بر چیزی که فعالان جنبش دگرباشان جنسی از مدتها پیش به آن رسیده اند، حکم تایید میزنند: افراد تراجنسی “ذهنی” نیستند، در واقع جنسیتی را زندگی میکنند که خود را با آن شناسایی میکنند و نه جنسیتی که بدن آنها برایشان تعیین کرده است.

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:
https://www.lgbtqnation.com/2018/10/bombshell-study-links-genetics-possibility-transgender/

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com