گروه مشترک اقدام مالزی برای برابری جنسیتی (JAG) از دولت خواست تا از مجازات های بدنی را ممنوع کند. این حرکت به دنبال اجرای مجازات تازیانه دو زن در انظار عمومی برای تلاش به برقراری رابطه جنسی همجنسخواهانه در اوایل ماه جاری انجام شده است.

دو زن ۲۲ و ۳۲ ساله در ماه آوریل توسط افسران ارشد انتظامی دستگیر شدند. افسران آنها را در  خودرویی پارک شده در ترنگانو، منطقه محافظه کار کشور یافتند. دادگاه اسلامی سارایا، این زنان را به تحمل شش ضربه شلاق و جریمه ۳،۳۳۰ ریال (۸۱۴ دلار) محکوم کرد.

ائتلاف گروه های برابری جنسیتی می گوید که چنین مجازات هایی “غیر انسانی” و “بی رحمانه” است و از دولت خواسته است که مجازات های بدنی را متوقف کند و بر دادگاه های ساریا نظارت کند.

عدالت برای خواهران، گروه حمایت از حقوق تراجنسی ها و عضو JAG، در کنفرانس مطبوعاتی JAG در روز چهارشنبه (۱۲ سپتامبر) از این مجازات انتقاد کرد.

تیلاگا سولاتیره، یکی از بنیانگذاران سازمان عدالت برای خواهران، عدم دسترسی به مشاوره قانونی را زیر سؤال برد. او گفت این زنان در ماه جولای درخواست تجدید نظر به حکم صادر شده را تقدیم دادگاه کردند، اما، او توضیح داد، به دلیل فقدان مشاوره حقوقی، مجرم بودن خود را پذیرفتند.

او گفت: “مشاوره حقوقی سخت است، همچنین هیچ وکیلی حاضر به ارائه خدمات مجانی برای مجازات های جنایی سارایا نمیشود. این یک مسئله سیستمیک است.”

دادگاه سارایا مالزی – سارایا املای مالایی شریعت است – موازی با قوه قضائیه اصلی عمل میکند. این دادگاه ها می توانند مردم را به تا سه سال زندان و تا RM5،۰۰۰ جریمه نقدی و تا شش ضربه شلاق محکوم کنند. این مساله شامل همه مسلمانان در مالزی می شود. اما این دادگاه ها، تنها در زمینه حقوق خانواده و مسائل مذهبی قدرت دارد. حدود دو سوم جمعیت مالزی مسلمان هستند.

“مسیر درست”:
گروه های حقوقی محلی و بین المللی حکم تازیانه به عنوان مجازات را محکوم کردند. آنها هشدار دادند که مالزی در حال تبدیل شدن به یک مکان کاملا متخاصم نسبت به دگرباشان جنسی است.

فیلر رابرتسون، معاون بخش آسیا سازمان دیده بان حقوق بشر، از مالزی خواست تا «شیوه های قرون وسطائی خود علیه دگرباشان جنسی را متوقف سازد». تازیانه حکم شکنجه را دارد، همین.

سازمان عفو ​​بین الملل مالزی گفت: “اجرای حکم تازیانه، یادآوری محکم برای عمق تبعیض علیه دگرباشان جنسی در این کشور است.”

وی گفت: “دولت جدید، همانند دولت های قبلی، به استفاده از مجازات های غیر انسانی و تحقیر آمیز، تن داده است.”

اما در کمال نگرانی، دولت شبه جزیره پاهانگ اعلام کرده است که ممکن است از ترنگانو پیروی کند و دگرباشان جنسی را با حکم تازیانه مجازات کند.

هفته گذشته، گروه مذهبی اسلامی پاهانگ (JAIP) اعلام کرد که ممکن است قوانین خود را برای معرفی تازیانه به روز کند.

داتوک محمد نور عبدل رانی، مدیر بخش مذهبی پاهانگ، به رسانه ها گفت: “ما از این حکم قضایی حمایت می کنیم، زیرا زیبایی اسلام را نشان می دهد اما در پاهانگ، ما هنوز تصمیم به اجرای آن نگرفته ایم وآن را بررسی خواهیم کرد.”

رانی گفت که JAIP با اجرای برنامه های “آموزشی”، تلاش خواهد کرد که رهبران گروه های دگرباشان جنسی را به “مسیر درست” برگرداند.

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
کانال تلگرام ما:
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:
https://www.gaystarnews.com/article/after-caning-malaysia-rights-groups-call-on-government-to-stop-corporal-punishment/#gs.4PM0laY

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)