پیرو اختلاف نظرهای در مورد نحوه انتخاب بازیگران نقش تراجنسی در فیلم ها، ستاره فیلم “پسران گریه نمی کنند”، هیلاری سوانک در مورد نقش آفرینی اش به عنوان یک مردی تراجنسی بر روی صفحه نمایش صحبت کرده است.

اسکارلت یوهانسون در روز ۱۳ ژوئیه بعد از اینکه خشم گسترده ای نسبت به گزارش های مربوط به نقش آفرینی اش به عنوان یک مرد تراجنسی به نام تکس در فیلم Rub and Tug منتشر شد، از نقش آفرینی در این فیلم انصراف داد. 

در پی این جنجال، شرکت های تولیدی های عمده فیلم و سازمان های استعدادیابی بازیگران، از کارزار مبارزاتی که به این شرکت ها در مورد استفاده از بازیگران غیرتراجنسی در نقش تراجنسی ها و به صرفه نبودن آن هشدار میدهد، حمایت کردند.

هیلاری سوانک برای نقش آفرینی در فیلم پسرها گریه نیمکنند به عنوان برندون تینا، تراجنسی که در سال ۱۹۹۹ به قتل رسید، برنده جایزه اسکار شد.

سوانک در گفتگویی با G2 و در پی اختلافات اخیر، در مورد نقش آفرینی در این فیلم سخن گفت. 

او اذعان کرد: “من میتوانم درک کنم که [مردم] ممکن است که فکر کنند که من نباید در فیلم پسران گریه نمیکنند، با توجه به تغییرات بزرگی که در وضعیت تراجنسی ها از سال ۱۹۹۹ زمانی که این فیلم ساخته شد، تا به امروز بوجود آمده است، نقش آفرینی کنم.”

او گفت: “در آن زمان، تمام جامعه از اینکه من این نقش را پذیرفتم خوشحال بود چرا که بر این باور بودند که اگریک تراجنسی با تجربیاتی مشابه این نقش را بازی میکرد، مردم می گفتند:” اوه، او داستان شخصی خودش را طرح کرده است.”

با این حال او با این مساله که باید به تراجنسی ها برای پیشرفت در سینما فرصت داده شود، موافق است استفاده از بازیگران غیرتراجنسی در نقش تراجنسی، به عنوان یکی از دلایل اصلی فقدان مدل های تراجنسی در صنعت سینما ذکر شده است.

ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
کانال تلگرام ما:
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:

https://www.pinknews.co.uk/2018/08/30/boys-dont-cry-star-hilary-swank-trans-actors-hollywood/

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)