آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل، در اسفندماه ۹۶ از اعمال پزشکی موسوم به «بیزاری درمانی» بر روی کودکان اقلیت جنسی در ایران ابراز نگرانی کرد.

وی در گزارش خود در سی‌وهفتمین نشست شورای حقوق بشر تاکید کرد که “قوانین بین‌المللی در زمینه تامین حفاظت از حقوق بشر تمام افراد شفاف و واضح است” و بر این اساس نحوه رفتار ایران با اقلیت‌های جنسی نقض کرامت انسانی و حقوق متعدد آنان است که در قوانین بین‌الملل تعیین شده است، از جمله حق عدم تبعیض، تمامیت (جسمی و روانی)، حریم خصوصی، آزادی فردی، برابری در پیشگاه قانون، منع مطلق شکنجه و سایر رفتارها و مجازات‌های بیرحمانه، غیرانسانی و تحقیرآمیز.

 

یافته‌های تحقیق جدید شش‌رنگ که در ۲۷ اردیبهشت ۹۷ منتشر شد نشان می‌دهد که این اقدامات درمانی بیرحمانه، غیرانسانی و تحقیرآمیز بر روی همجنسگرایان در ایران در یک سال گذشته شدت گرفته است و کلینیک‌های مدعی درمان همجنسگرایان نیز افزایش یافته‌اند. این یافته‌ها همچنین نشان می‌دهد که بسیاری از این افراد در سنین پایین توسط خانواده‌ها برای معاینه و تغییر به روانشناس و روانپزشک معرفی می‌شوند.

جزییات بیشتر در ویدیوی زیر:

بیشتر بخوانید:

تغییر همجنسگرایان از راه درمان‌های بی‌رحمانه، غیرانسانی و تحقیرآمیز افزایش یافته است
http://6rang.org/6889

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com