روژی کورد: با اتمام جنگ علیه داعش در موصل، قاسم سلیمانی از ارسال سلاح مداوم به عراق از سوی جمهوری اسلامی پرده برداشته است.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی که در مراسم چهلمین روز کشته شدن شعبان نصیری،از فرمانده دوران جنگ ایران و عراق سپاه پاسداران بود که در جریان عملیات اخیر در موصل کشته شد، صبحت می کرده است، با اشاره به نقش جمهوری اسلامی در حمایت از شیعیان عراق در نبرد علیه گروه حکومت اسلامی، گفته است که وزارت دفاع ایران سه شیفته برای عراق سلاح تولید و ارسال کرد.

فرمانده سپاه تروریستی قدس جمهوری اسلامی در ادامه گفت: “کدام دیپلماسی می تواند کار افرادی را مانند شعبان نصیری، حمید تقوی،حسین همدانی و صدها ایرانی دیگری که در عراق و سوریه کشته شدند، انجام دهد.”

فرمانده نیروی ترویستی قدس سپاه در ادامه از آنچه که نقش «ارزنده حزب‌الله لبنان در نبردهای عراق و سوریه» خوانده، تمجید کرده است.

سخنان قاسم سلیمانی شواهد و گواهی بر صحت سخنان افرادی مانند جیمس ماتیس، وزیر دفاع امریکا و دیگر کشورهای اروپایی مبنی بر مداخله گرانه و ستیزه جویانه بودن رفتارهای جمهوری اسلامی در منطقه و جهان است.

ژنرال جیمس ماتیس، وزیر دفاع ایلات متحده امریکا، در سخنرانی خود در دبیرستان مرسر آیلند، بار دیگر ایران را اصلی‌ترین عامل بی ثباتی در خاورمیانه خواند و اعلام کرد که تنها شرط بهبود مناسبات ایران و آمریکا، تغییر رژیم ایران است.

این فرمانده تروریست جمهوری اسلامی افزوده است: “: «بعضی وقت‌ها ما از راه دیپلماتیک که البته کارخوبی است و دردنیا به آن تاکید می کنند اقداماتی می کنیم، اما بعضی از گره‌ها و حل برخی مشکلات خصوصا آن جاهایی که مشکلات مهمی وجود دارد فقط با دیپلماسی حل نمی شود.”

وی با اشاره به چگونگی تشکیل «حشد الشعبی» برای مقابله با گروه حکومت اسلامی و کمک‌های دولت جمهوری اسلامی به این گروه پرداخته و گفته است:‌ علی خامنه ای، رهبر ایران «همواره تاکید داشتند دولت جمهوری اسلامی ایران از هرگونه کمکی به مردم عراق دریغ نکند و بر همین اساس وزارت دفاع ایران به صورت سه شیفت برای عراق سلاح تولید و به آنجا ارسال کرد.»

وی اضافه کرده است: «فرمانده حشدالشعبی توانست کلید درب انبارهای تسلیحات جمهوری اسلامی را در خدمت خودش بگیرد، زیرا جمهوری اسلامی ایران مانند دیگران نبود که پول ملت عراق را بگیرد و در موقع اضطرار به آنها سلاح ندهد، در همین نیروی هوایی سپاه تنها اسکادران جنگنده‌های سوخو به محض درخواست عراق در خدمت این کشور قرار گرفت و هزاران تن سلاح از طرف جمهوری اسلامی در خدمت آنها داده شد.»

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com