سازمان حقوق بشر ایران، ۱۸ تیر ماه ۱۳۹۶: چهار زندانی که با اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده‌اند در ساعاتی به سلول انفرادی منتقل شدند که نمایندگان مجلس در صحن علنی در حال بررسی لغو مجازات اعدام برای بخش عمده‌ای از قاچاقچیان مواد مخدر بودند.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز جاری، یک‌شنبه ۱۸ تیر ماه یک زندانی در زندان مهاباد به سلول انفرادی منتقل شد تا حکم اعدام در موردش اجرا شود. این زندانی که با اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود «شیخ مراد ابراهیمی» نام داشت.

یک منبع مطلع به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «شیخ مراد پنج سال پیش با اتهام حمل و نگهداری ده کیو مرفین بازداشت و با اینکه سابقه قبلی نداشت در دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شد. وی یک کودک هفت ساله دارد که به بیماری حاد اوتیسم مبتلاست.»

در همین روز سه زندانی نیز در زندان مرکزی همدان به سلول انفرادی منتقل شدند تا حکم اعدام در موردشان اجرا شود. این زندانیان همگی با اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند.

هویت یکی از این زندانیان «مسعود جودکی» احراز شده که حدود ۱۰ کیلو گرم شیشه در پرونده خود دارد.

این زندانیان دقیقا زمانی به سلول انفرادی منتقل شدند که نمایندگان در مجلس شوری اسلامی در صحن علنی مشغول بررسی طرح لغو مجازات اعدام برای بخش عمده متهمان به قاچاق مواد مخدر بودند. پیشتر نمایندگان مجلس از قوه قضائیه خواسته بودند که تا به سرانجام رسیدن این طرح از ادامه اعدام‌ها خود داری کند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)