حسن روحانی که طی دو دوره گذشته انتخابات ریاست جمهوری در ایران نشان داده است، پس از انتخاب شدن، متضاد با وعده ها عملی می کند، طی اولین اقدامات خود در دوره ریاست جمهوریش، طرح پرداخت مستمری به کم درآمدها را علیرغم وعده های فراوان در این باره، متوقف نموده است.

روژی کورد: ایسنا، احمد میدری، معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، روز یک‌شنبه ۲۸ خردادماه ۱۳۹۶ شمسی، از متوقف شدن طرح «پرداخت مستمری به کم‌درآمدها» خبر داد و گفت باید «بررسی‌های بیشتر» در مورد آن انجام شود.

بنا بر گزارش ایسنا، وی در خصوص آخرین وضعیت اجرای طرح «پرداخت مستمری به کم‌درآمدها» گفت: «درحال حاضر تعداد قابل توجهی در سامانه خدمات حمایتی ثبت نام کرده‌اند.»

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون دلیل توقف ین طرح را ثبت نام افرادی عنوان کرده است که عضو کمیته امداد و یا بهزیستی می باشند و گفته است: “۵۰ درصد کسانی که تاکنون در این سامانه ثبت نام کرده‌اند هم اکنون تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی قرار هستند و بنابراین ثبت نام آنها بی دلیل بوده است.”

مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی چندی پیش اعلام کردند تمام خانوارهایی که درآمد آنها کمتر از میزان تعیین شده در برنامه ششم است می‌توانند برای دریافت مستمری مددجویی در سامانه خدمات حمایتی ثبت‌نام کنند.

برپایه این طرح قرار شد بر اساس مجموع دارایی‌های منقول و غیرمنقول خانوارها، میزان نیازمندی آنها محاسبه و در صورت احراز توسط نهادهای حمایتی تحت پوشش قرار گیرند.

علی‌اکبر سیاری، معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، روز ۲۹ مرداد در جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان گفته بود ۳۰ درصد از مردم ایران «گرسنه‌اند و نان برای خوردن ندارند».

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)