روزبروز بر شمار قربانیان مین در کوردستان روژهلات افزوده می شود، هرچند مانبع داخلی مینها را به چنگ هشت ساله بین ایران و عراق نسبت می دهند اما افزوده شدن بر آمار قربانیان مین، گمانه زنیهایی را مبنی بر کاشت مین جدید طی یک سال گذشته، مطرح نموده است.

سازمان حقوق بشر کوردستان – روژهلات: بنا بر اخبار منابع داخلی و محلی، یک شهروند کورد در در موسیان دهلران بر اثر انفجار مین مجروح شده است.

هویت این شهروند کورد تاکنون احراز نشده است. رسانه های داخلی مجاز به انتشار هویت قربانیان مین نمی باشند و از انتشار اخبار کامل در این رابطه ممانعت بعمل می آید.

این شهروند کورد اهل موسیان از توابع شهرستان دهلران، امروز یکشنبه ۷ خرداد ماه ۱۳۹۶ شمسی، و در عین انجام کار مزرعه توسط بیل مکانیکی، بر اثر انفجار مین بشدت مجروح شده است.

این دومین مورد از انفجار مین طی خردادماه ۱۳۹۶ شمسی می باشد.

روز دوشنبه ۱ خردادماه ۱۳۹۶۶ شمسی، بر اثر انفجار مین در مناطق مرزی شهرستان پیرانشهر در استان ارومیه، یک شهروند اهل شهرستان سردشت، نقص عضو گردید.

هویت این شهروند اهل شهرستان سردشت “عبدالله نوبخت” اعلام شده است که بر اثر انفجار مین یکی از پاهایش را از دست داده و دچار نقص عضو گردیده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com