روژی کورد: به دنبال سفر دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا به عربستان و انعقاد قرارداد یکصد میلیاردی فروش تسلیحات بین این دو کشور، سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران از تاسیس سومین کارخانه زیرزمینی تولید موشک خبر داد.

این نخستین بار است که سپاه پاسداران از یک کارخانه تولید موشک در زیرزمین رونمایی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، سردار امیرعلی حاجی زاده اعلام کرده است که نخستین موشک بالستیک زمین به زمین ایران که «دزفول» نام دارد تا سال آینده در کارخانه زیرزمینی موشکی سپاه تولید خواهد شد.

سردار پاسدار امیر علی حاجی‌زاده در سخنانی در شهر دزفول گفته است:«ما قدرت موشکی را افزایش می‌دهیم و این طبیعی است که دشمنان ما یعنی آمریکا و اسرائیل از تولید موشک، آزمایش‌های موشکی و نشان دادن شهرهای موشکی ما ناراحت و عصبی باشند چرا که می‌خواهند ملت ایران همیشه در موضع ضعف باشد.»

کارشناس سیاسی مسائل خاورمیانه روژی کورد با توجه به واکنش حسن روحانی به انعقاد قرارداد فروش تسلیحات بین امریکا و سعودی معتقد است که: “حسن روحانی در واکنش به انعقاد این قرارداد گفت که آنها اسلحه می خرند اما ما خودمان سلاح تولید می کنیم، از اینرو چنین به نظر می رسد که اعلام این خبر تنها واکنش به انعقاد این قرارداد است و جنبه تبلیغاتی و واکنشی دارد نه بیشتر”.

در عین حال، سنارتورهای جمهوری‌خواه و دموکرات در ایالات متحده آمریکا بعد از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بارها از رزمایش‌های موشکی ایران انتقاد کرده‌اند. آن‌ها اعلام کرده‌اند که اگر برنامه موشکی ایران ادامه پیدا کند، تحریم‌های بیشتری را علیه ایران اعمال می‌کند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)