در ایران اغلب آشنایی اعضای اقلیت‌جنسی از طریق فضای مجازی رخ می‌دهد. برای زنان بسیار پیش آمده که طرف مقابل آنها مردی بوده که خود را در قالب دختری علاقه‌مند به آنها جا زده است. برای جلوگیری از این مشکل همیشه چند بار به صورت تصویری با فرد مورد نظر صحبت کنید. از دادن عکس‌ و اطلاعات شخصی، خانوادگی به افراد خودداری کنید حتی اگر او دوست‌های مشترک زیادی با شما در فضای مجازی دارد؛ تا زمانیکه خودتان شخصا با این فرد آشنا نشده‌اید اقدام به دادن اطلاعات شخصی به او نکنید.
اگر با رعایت تمام این مسائل فرد مورد نظر خود را پیدا کردید و یک قرار عاشقانه با وی گذاشتید. یا حتی در میان گروه دوستان، شخصی از شما دعوت به یک قرارعاشقانه کرد (شاید هم شما از او دعوت کردید). نیاز دارید تا طرف مقابل خود را در این قرار به خوبی بشناسید تا تشخیص دهید که آیا علاقه‌مند به دیدن دوباره وی هستید یا خیر؟ در هر حال فراموش نکنید که یک دوست خوب صرفاً یک شریک عاشقانه خوب نمی‌شود. ویژگی‌های دوستی عادی با دوستی عاشقانه بسیار متفاوت است. آنچه که به عنوان یک دوست شما را آزار نمی‌دهد ممکن است در یک رابطه عاشقانه برایتان غیرقابل تحمل باشد.

اگر نمی‌دانید در یک قرار عاشقانه اول، چطور سر صحبت را باز کنید ما برای شما یک سری سوال آماده کرده‌ایم تا در قرار اول خود از شخص مقابل بپرسید.

پیشنهاد اول ما این است که ساده و آرام شروع کنید. وقتی برای اولین بار با فردی قرار عاشقانه می‌گذارید سوال‌های اولیه سوال‌هایی عمومی برای شناخت کلی طرفین هستند. اگرچه ممکن است این نوع سوال پرسیدن خسته کننده باشد اما هم یخ اولیه را آب می‌کند و هم هردونفر را وادار به شروع یک گفتگو می‌کند. از وی سوال کنید که روزش چطور بود؟ آیا پیدا کردن محل قرار آسان بود؟ و سوال ‌هایی اینچنینی. در ادامه به پرسیدن سوالهای کلی بپردازید. البته نه اینکه تمام مدت مشغول پرسش باشید با هنرمندی و با استفاده از این سوال‌های مطرح شده در اینجا یک گفتگوی زنده و جالب را در پیش بگیرید.

از شغل او سوال کنید؟ در کدام قسمت از شهر زندگی می‌کند؟ کجا بزرگ شده است؟ آیا خواهر و برادری دارد؟ بعد از اینکه در مورد اطلاعات اولیه و کلی یکدیگر صحبت کردید و با هم بیشتر آشنا شدید به طرح سوالهایی بپردازید که بتوانید شخصیت او را بهتر بشناسید و بفهمید که چه نقاط مشترکی با هم دارید. برای مثال سوال کنید:
وقتی کار نمی‌کنی چه فعالیت دیگری انجام می‌دهی؟ فیلم‌های مورد علاقه‌ات کدام هستند؟ نویسنده‌ها و یا کتاب‌های مورد علاقه‌ات کدام هستند؟ به چه نوع موسیقی‌ای گوش می‌دهی؟ باندها و خواننده‌های مورد علاقه‌ات کدام هستند؟ آیا حیوان خانگی داری؟ آیا صاحب فرزند هستی؟

با هرسوال می‌توانید زمانیکه جواب شما داده می‌شود وارد جزئیات بیشتری شد و گفتگو خوبی را پیش برد. برای مثال اگر حیوان خانگی دارد در مورد اسم و سن حیوانش سوال کنید و حتی می‌توانید از او بخواهید عکسش را به شما نشان بدهد. اغلب مردم عکس حیوان خانگی‌خود را همراه‌شان دارند. به جواب‌های طرف مقابل خوب گوش دهید آیا او نیز راغب به ادامه این گفتگو است یا شما یک تنه در حال پیش بردن گفتگوی این قرار هستید؟ آیا به نظر علاقه‌مند به گفتگو می‌آید؟ در ادامه می‌توانید سوال‌های سرگرم کننده و شناخت شخصیت مقابل را پیش ببرید:
وقتی بچه بودی می‌خواستی چه کاره شوی؟ آیا به عنوان عضوی از اقلیت‌جنسی آشکار‌سازی کرده‌ای؟ این سوال می‌تواند به سوال‌های مهم دیگری برسد. اگر می‌توانستی هرجایی زندگی کنی، کجا را انتخاب می‌کردی؟ بزرگترین هدف‌ات در حال حاضر چیست؟ آخرهفته‌هایت را چطور می‌گزرانی؟

بسیار مهم است که در یک قرار عاشقانه هر دو طرف علاقه‌مند به گفتگو و صحبت باشند. اگر حس کردید این تنها شما هستید که در حال ارائه اطلاعات خود هستید و طرف مقابل هیچ اطلاعاتی در جهت شناخت خود ارائه نمی‌دهد؛ باید هوشیار شوید. البته اگر در هرزمان سوالی شما را آزار داد یا بنا به دلالیل امنیتی مایل نبودید در جلسه اول آشنایی به آن جواب بدهید، صادق باشید و این را بیان کنید.
و در نهایت اگر همه چیز عالی پیش رفت مهم‌ترین سوال در یک قرار عاشقانه این است:
آیا دوست داری دوباره یکدیگر را ببینیم؟

راه‌های ارتباط با ما:
پیامک در تلگرام
کانال تلگرام
اینستاگرام
فیس بوک

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com