رئیس‌کل دادگستری استان اصفهان از بازداشت فردی در زرین‌شهر اصفهان به اتهام «فعالیت تبلیغی» برای «تحریم انتخابات» ریاست جمهوری و تبلیغ برای حکومت سلطنتی خبر داد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، احمد خسروی وفا در گفت‌وگو با میزان، از دستگیری فردی خبر داد که در آستانه انتخابات در فضای مجازی به ترویج «سلطنت‌طلبی» در شهرستان زرین‌شهر اصفهان اقدام می‌کرد.

وی در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: «این فرد در آستانه انتخابات در فضای مجازی در شهرستان زرین‌شهر به ترویج سلطنت‌طلبی، تخریب مسئولان نظام، سیاه نمایی سیاست‌های کلی نظام و تحریم انتخابات اقدام می‌کرد.»

رئیس‌کل دادگستری اصفهان خاطرنشان کرد: «این فرد پس از شناسایی، دستگیر و با قرار قانونی روانه زندان شد.»

بنا به گزارش رادیو فردا، بازداشت یکی از موافقان تحریم انتخابات در فضای مجازی یکی از اقدامات قوه قضائیه در این دوره از انتخابات است که در نوع خود کم‌سابقه است.

قوه قضائیه ایران سال‌هاست که برخی از فعالان فضای مجازی در عرصه‌های مختلف فرهنگی٬ اجتماعی و مدنی را به اتهام‌های مختلف بازداشت و کانال‌های «تلگرام» یا صفحات آنها در شبکه‌های اجتماعی را مسدود می‌کند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com