به گزارش خبرگزاری بهایی نیوز ساعت ۷ و نیم صبح امروز سه شنبه ۳ اسفند ماه ۱۳۹۵ ماموران امنیتی خانم سرور فروغی مهدی آبادی ( روشن) را بازداشت و به زندان اوین منتقل کردند.
بنابر گزارش مجموعه خبری بهایی نیوز سرور فروغی مهدی آبادی شهروندبهایی ساکن یزد است که جهت حضور در مراسم عروسی پسرشان که دو روز دیگر برگزار خواهد شد حضور یافتند اما صبح امروز ۴ مامورامنیتی که ۳ تن از آنان مرد و یک خانم بود با ورود به ساختمان وی را بازداشت کردند.
به گفته یک منبع نزدیک به این شهروند بهایی ” ماموران با زدن درب همسایه ها وارد ساختمان شدند و وی را به بازداشتگاه زندان اوین منقل کرده اند.”
به گفته این منبع مطلع خانم مهدی آبادی مبتلا به بیماری سرطان هستند و وضعیت جسمی وی در این روزها خوب نبوده است و با فشار خون بالا نیز در این روزها روبرو بودند که همین موضوع وی را دچار مشکلات زیادی کرده بود. همچنین باید بگویم که خانم مهدی آبادی ۶۹ سال سن دارند.”
طی هفته های اخیر بازداشت شهروندان بهایی در استان تهران تکرار شده است و فاروق ایزدی نیا از مترجمان و محققان و هاله غلامی از فعالان حقوق کودک و کودکان کار به دلیل باورمند بودن به دیانت بهایی بازداشت شده اند.
طی ماههای اخیر بازداشت شهروندان بهایی همچنین در استان های فارس، اصفهان، زاهدان،کرمان و یزد افزایش چشمگیری داشته است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com