کالیفرنیا سفر با وجه دولتی و حمایت دولتی به  کارولینای شمالی، می سی سی پی،  تنسی و  کانزاس را ممنوع کرده است.

این ممنوعیت در نتیجه ی لایحه مجمع ١٨٨٧ است که در آن قوه قانونگذاری این ایالت تعیین نمود که “کالیفرنیا باید برای جلوگیری از حمایت یا کمک مالی به  تبعیض علیه  همجنسگرایان زن،  همجنسگرایان مرد،  دوجنسگرایان و افراد  دگرجنس گونه دست به عمل بزند.”

این لایحه در سپتامبر ٢٠١۶ به امضای قانون رسید و در یکم ژانویه ٢٠١٧ اجرا شد. این لایحه در پاسخ به قانون تبعیض آمیز در کارولینای شمالی با حمایت مشترک سازمان برابری کالیفرنیا و همکاری “اوان لاو” عضو مجلس قانونگذاری که مردی همجنسگراست همراه شد.

سال گذشته این ایالت با تصویب لایحه اچ بی٢ طوفانی از جنجال ایجاد نمود که در بین دیگر نارضایتی ها از استفاده ی افراد دگرجنس گونه از دستشویی سازگار با هویت جنسیتی شان جلوگیری می کند.

ایالت کالیفرنیا در پاسخ به تصویب این لایحه در یک تحریم به چندین ایالت، کسب و کارها، هنرمندان و لیگ های ورزشی پیوست.

“اگر دیگر ایالت ها تلاش کنند و قوانین مشابهی تصویب نمایند، ما برای متوقف کردن آنها کار می کنیم. سیاست بدون بردباری ما می گوید که جایی برای تبعیض از هر گونه در کالیفرنیا نیست، و لایحه مجمع ١٨٨٧ تضمین می کند که تبعیض خارج از مرزهای ما تحمل نخواهد شد.”

در نتیجه لایحه مجمع ١٨٨٧ هر ایالتی که قوانینی تبعیض کند که حفاظت های  دگرباشان را لغو کند، به حقوق زوج های همجنس یا خانواده های دگرباشان تجاوز کند یا معافیت هایی برای این خانواده ها در قوانین تبعیض آمیز موجود ایجاد نماید، به لیست ایالت های موضوع ممنوعیت سفر اضافه خواهد شد.

“روی کوپر” فرماندار جدید کارولینای شمالی با وجود کوشش هایی که در ماه دسامبر شکست خورد، عهد نمود که اچ بی٢ را لغو کند. آوریل گذشته در ایالت تنسی، بیل هسلام فرماندار جمهوری خواه ایالت اچ بی ١٨۴٠ را به امضای قانون در آورد که به مشاوران  مجوز می دهد که از افراد دگرباشی که از مسائل بهداشت روانی رنج می برند روی برگردانند.

در همین ماه، فیل بریانت فرماندار می سی سی پی لایحه اچ بی ١۵٢٣ را به امضای قانون در آورد که کسب و کارها، افراد و سازمان های با وابستگی های مذهبی را مجاز می کند تا ارائه خدمات به افراد دگرباش، مادران تنها، و دیگرانی که به گونه ای به باورهای مذهبی یک فرد آسیب می زنند را رد کنند.”

در مارس ٢٠١۶، “سم براون بک” قانونی را امضا نمود که گروه های دانشجو را مجاز می کند زمانی که این تبعیض در باورهای مذهبی خالصانه ریشه دارد، در کالج ها و دانشگاه های دولتی بدون مجازات در تبعیض شرکت کنند.

لاو گفت که او از دیدن اینکه هر ایالتی در این لیست باشد دلسرد شد.

لاو گفت :”ایالت ما بطور شفاف  گفته است که دلارهای مالیات دهندگان ما به  تعصب و  نفرت کمک مالی نمی کند. و اگر دیگر ایالت ها تلاش کنند که قوانینی شبیه به این را تصویب نمایند، ما هر کاری که در قدرتمان هست انجام خواهیم داد تا جلوی رخ دادن هر گونه تبعیضی برای مردم کالیفرنیا را بگیریم. همانطور که می دانید، سیاست بدون بردباری ما می گوید که جایی برای تبعیض از هر گونه در کالیفرنیا نیست، و این لایحه تضمین می کند که تبعیض خارج از مرزهای ما تحمل نخواهد شد.”

ترجمه تخصصی برای دارما و مارتیا: احسان پارسی

‏‎ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

‏‎فیس بوک ما:

‏‎‏‎‏https://m.facebook.com/DharmaMartia

‏‎وب سایت ما:

‏‎‏http://dharmamartia.org

‏‎صفحه خبر وب سایت :

‏‎‏http://dmblog.dharmamartia.org/ home

اینستاگرام ما:

‏dharma martia

توییتر ما:

‏@DharmaMartia

‏‎کانال تلگرام ما:

‏‎‏https://telegram.me/DharmaMartia

‏‎همکاران ما:

‏‎‏رسانه همیاری:

‏‎‏http://media.hamyaari.ca

‏‎‏سایت خودنویس:

‏‎‏www.Khodnevis.org

‏‎‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:

www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia

سایت پلنت ترنسجندر:

‏www.planettransgender.com

‏‎منبع :

http://www.advocate.com/politics/2017/1/07/california-bans-travel-4-states-anti-lgbt-laws

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)