captureروند به رسمیت شناختن جنسیتی قانونی طولانی مدت روسیه، زندگی های بسیاری را در انتظار نگه داشته است و مردم را در خارج شدن در ملاعام مردد نموده است.

این مطالعه برای نخستین بار در نوع خود در روسیه انجام شد و نشان داد که نیمی از افراد دگرجنس گونه بر پایه هویت جنسی شان برای کارها رد می شوند.

این مطالعه بیان می کند :”کارفرمایان بسیاری درباره خطر مشکلات در طول بازرسی نگران بودند که ممکن است در مواردی افزایش یابد که آنها یک فرد دگرجنس گونه را استخدام می کنند که ظاهرشان با داده های پاسپورتشان همخوانی ندارد.”

دیگر آمار نگران کننده شامل : ۶٢٪‏ پاسخ دهندگان به دلیل ترس از تبعیض برای کار درخواست نداده اند، ۴١٪‏ از دیدن یک پزشک یا استفاده از خدمات بهداشتی سرباز زدند و ٣۴٪‏ انتخاب نکردند تا به مدرسه یا دانشگاه بروند.

نمودار این مطالعه درصدی از پاسخ دهندگان را نشان می دهد که عمدا از دسترسی به خدمات بهداشتی سرباز زدند. “وایتالی” ٢٢ ساله یک شرکت کننده در این بررسی گفت :”پیش از اینکه من کارت شناسایی جدید دریافت کنم من هیچ جایی سفر نکردم که بتوانم به دریافت آن کمک کنم. من از موزه های بزرگ که در آن می توانستند درخواست کنند تا پاسپورت من را ببینند که اثبات شود من شهروند روسی هستم، دیدن نکردم. من از خرید سیگار و الکل هنگامی که تنها بودم خودداری می کردم.”

این مطالعه نشان داد که این تردیدها به دلیل وجود یک روش طولانی و پیچیده در تلاش برای تغییر مدارک رسمی است که گاهی چندین سال طول می کشد.

به منظور حفظ رسمیت جنسیت قانونی، افراد دگرجنس گونه نیاز به یک ارزیابی روانی با یک معاینه پزشکی دارند، که بوسیله آن اثبات شود آنها تحت درمان جایگزینی هورمون قرار دارند، و درخواست دهند تا سابقه تولد آنها اصلاح شود و تمامی مدارک رسمی را جایگزین کنند.

این گزارش در نتیجه این فرایند طولانی بیان می کند :”افراد دگرجنس گونه اغلب با بدرفتاری و مشکلات محل کار مواجه هستند و زمانی که مجبور به نشان دادن کارت شناسایی می شوند که با ظاهر و هویتشان همخوانی ندارد از خدمات مختلفی رد می شوند.”

این سبب استرس و نگرانی در افراد دگرجنس گونه می شود و حتی ساده ترین موارد را بسیار مشکل می کند.

الکساندر ٣۶ ساله گفت :”من یکبار موفق به کسب پیروزی در یک مسابقه نوشتن شدم و قادر نبودم تا جایزه را دریافت کنم، آنها اصرار داشتند که من پاسپورتم را نشان دهم، من تنها تصمیم گرفتم که بیخیال شوم.”

بر طبق این مطالعه : “افراد دگرجنس گونه نمی توانند از عهده هزینه های درمان و معاینه های پزشکی و هزینه های به رسمیت شناختن قانونی جنسیتی برآیند، در حالی که بدون کارت شناسایی و مدارک دیگری که با ظاهر و هویتشان همخوانی داشته باشد آنها نمی توانند اشتغال پایدار پیدا کنند.”

ترجمه تخصصی برای دارما و مارتیا: احسان پارسی

فیس بوک ما:
‏‎‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:
‏http://dharmamartia.org
صفحه خبر وبسایت :
‏http://dmblog.dharmamartia.org/ home
کانال تلگرام ما:
‏https://telegram.me/DharmaMartia
همکاران ما:
‏http://media.hamyaari.ca
‏www.Khodnevis.org
‏https://www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
‏‎منبع :

http://www.gaystarnews.com/article/half-trans-people-russia-face-job-rejection-new-study-finds/ gs.null

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com