ماف نیوز: خبر بازداشت سه فعال یارسانی که همزمان با سفر حسن روحانی رییس جمهور ایران کرمانشاه اعتصاب غذا کرده بودند، تکذیب شد.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، «سیاوش حیاتی، سید امین عباسی و نوشاد طاهری» سه فعال یارسانی هستند که در اعتراض به تبعیض و بی توجهی به خواست و مطالبان جامعه یارسایان دهانهای خود را دوخته و روزه سکوت گرفته بودند، به هیچ عنوان بازداشت و یا احضار نشده اند.

یک منبع مطلع از مجمع مشورتی فعالان مدنی یارسان در این رابطه به ماف نیوز گفت: اعتصاب غذای این افراد که در صبح روز ۲۷ تیرماه شروع شده بود، در صبح‌ روز ۲۸ تیرماه با پایان سفر روحانی به کرمانشاه شکسته شده بود اما خبر بازداشت و‌ احضار این افراد کذب محض بوده و واقعیت ندارد.

این منبع مجمع مشورتی فعالان مدنی یارسان همچنین تاکید کرد که هیچ یک از اعضای مجمع توسط هیچ نهادی در دو‌ هفته ی گذشته و یا همزمان با ایام سفر رییس جمهور ایران به استان کرمانشاه احضار و یا بازداشت نشده اند.

در روزهای گذشته چند خبرگزاری محلی از دستگیری این افراد خبر داده بودند.

پیشتر طی اقدامی مدنی، این افراد با فراخوانی نارضایتی خویش بر علیه تبعیض همه جانبه و منفی و عدم اعتنای حکومت به مشکلات و خواسته های آنان و عدم به رسمیت شناخته شدن این آئین در ایران، اعلام اعتصاب غذا تا پایان سفر وی به این استان نموده بودند.

همچنین در ضمن این سفر در استادیوم آزادی کرمانشاه سخنان روحانی با شعارهایی به زبان کردی از جمله «نان نداریم بخوریم، برجام چی» و «نه به تبعیض» سخنان رییس جمهور قطع شده بودند.

ماف نیوز: در جهت انعکاس اخبار حقوق بشری، هر شایعه ای که علیه حکومت اسلامی باشد، خبر نیست. اعتبار و واقعیت امر، در نزد ما بیشترین ارزش را داراست.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)