روژی کورد: بدنبال استقرار ناوگان رزمی آمریکا در آبهای شبه جزیره کره، کره شمالی اخطار داده است که برای جنگ آماده است و با «نیروی قدرتمند تسلیحاتی» از خود دفاع خواهد کرد.

عکس العمل کره شمالی در حالیست که تنشها در شبه جزیره دو قسمت شده کره بخاطر مانور مشترک نظامی در حال انجام کره جنوبی و آمریکا و آزمایشهای موشکی کره شمالی بسیار بالا گرفته.

ناوگان دریایی شماره ۳ آمریکا، روز شنبه ۱۹ خردادماه ۱۳۹۶ شمسی، در بیانیه‌ای اعلام کرد که ناوگروه ضربتی آمریکا به سمت مقصد نامشخصی به حرکت در‌آمده‌ است. در این بیانیه آمده است که این ناوگروه بجای برنامه قبلی سفر به کشور استرالیا راهی آب‌های اقیانوس آرام شده است.

همچنین بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، ناوگروه ضربتی نیروی دریایی آمریکا به سمت شبه جزیره کره در حرکت بوده است.

کنگره عالی خلق کره شمالی در روز سه شنبه، ۱۵ فروردین، نشست سالانه خود را شروع کرد و گمانه زنی هایی است که یک برنامه هسته‌ای قبل از شنبه ۲۶ فروردین، سالروز تولد بنیانگزار کره شمالی، رونمایی شود.

سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی گفته: «ما برای دفاع از خود با استفاده از نیروی قدرتمند تسلیحاتمان سهمگین‌ترین عمل متقابل را در برابر جنگ طلبان اعمال خواهیم کرد.»

روزنامه کره شمالی دودانگ سینمون در روز سه شنبه تیتر زد: «حمله پیشگیرانه تنها در انحصار امریکا نیست.»

بدنیال آزمایش موشکی کره شمالی ناو هواپیمابر کارل وینسن که برای یک بازدید برنامه ریزی شده در راه استرالیا بود تغییر مسیر داده و در نزدیکی آبهای کره شمالی مستقر شد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه ای که روز یکشنبه ۱۳ فروردین ماه ۱۳۹۶ شمسی در «فایننشال‌تایمز» منتشر شده است، گفته است: ” گفته اگر پکن در مورد کره شمالی همکاری نکند، واشینگتن، خود، قادر است به وضعیت موجود، «به‌طور کامل» رسیدگی کند.”

تحلیل عکسهای ماهواره‌ای حاکیست که احتمالا کره شمالی دارد برای ششمین آزمایش موشکی خود آماده می شود این در حالیست که مقامات اطلاعاتی آمریکا اخطار داده اند که بنظر می رسد کره شمالی ۲ سال با هدف خود مبنی بر توان هدف قرار دادن خاک ایالات متحده فاصله دارد.

در پی انتشار خبر آزمایش یک “موتور موشکی قدرتمند جدید” از سوی کره شمالی؛ دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی را به خاطر انجام دوباره آزمایش‌های موشکی به‌شدت مورد انتقاد قرار داد و رفتار او را “بسیار شرورانه” خواند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)