روزنامه نگاران نشریه رنسانس می گویند که بدلیل انتشار یک کاریکاتور از سوی رئیس بنیاد امام علی در شهر مارنئولی در گرجستان تهدید به قتل شده اند.
رنسانس نشریه ای آنلاین بزبان آذری است که در ابتدای سال جاری میلادی توسط گروهی از جوانان فعال در شهر مارنئولی راه اندازی شده است. انتشار یک کاریکاتور در این نشریه موجب نارضایتی شخصیتهای مذهبی در منطقه شده است. روزنامه نگاران جوان یک فایل صوتی را در اختیار مرکز اطلاع رسانی کاختی ick.ge قرار می دهند که در آن جاوید قربانف  هنگام گفتگو با آیدا حسینوا را تهدید به قتل می کند. قربانف رئیس بنیاد امام علی در مارنئولی است. قربانف در این گفتگو خواهان حذف این کاریکاتور از وبسایت است اما آیدا نمی پذیرد و قربانف بخداوند سوگند می خورد که خون او ریخته خواهد شد.
در تاریخ 17 ماه جون جاری روزنامه نگاران جوان شکایتی را به اداره پلیس ارائه می کنند مبنی بر اینکه تهدید به قتل شده اند و امنیت جانی ندارند. این پرونده اکنون باز است ولی هنوز واکنشی رسمی در مورد آن بدست نیامده است.
در کاریکاتور مزبور عده ای کتاب بدست در حال خروج از قفس هستند. روزنامه نگاران می گویند منظور از این کاریکاتور این است که آگاهی باعث رهایی انسان از قفس می شود اما شخصیتهای مذهبی می گویند که قفسها بطور عامدانه شبیه مسجد کشیده شده اند.

کاریکاتور مورد مناقشه

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)