Screen Shot 2015-06-23 at 16.14.45
شهرداری تهران، در اولین روز ماه مبارک رمضان، تعدادی از درختان فضای سبز شهرک اکباتان در بلوک 19 فاز 2 را قطع کرده. تصاویری که به دست ما رسیده، نشان می دهد کارگران شهرداری تهران در ساعت 10 صبح مشغول بارگیری درختانی هستند که ریشه کن کرده اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، با وجودی که بارها، ساکنان شهرک اکباتان به تغییر کاربری فضای سبز در بلوک 19 فاز 2 اعتراض کرده اند، ولی شهرداری تهران با واگذاری عرصه فضای سبز، اهمیتی به نظر ساکنان این منطقه نداده است.

ساکنان این منطقه نیز بارها با حضور و تجمع در این منطقه و همچنین در مقابل شهرداری تهران و شورای شهر اعتراض خود را نسبت به این موضوع نشان داده اند، ولی تاکنون پاسخی از شهرداری تهران به این خواسته اهالی داده نشده.

در جدیدترین خبری که مردم اکباتان به خبرآنلاین اعلام کرده اند، صبح پنجشنبه 28 خرداد عوامل شهرداری تهران با قطع و ریشه کن کردن درختان در این فضای سبز، بار دیگر بخشی از محیط زیست شهرک اکباتان را نابود کردند. تصاویری که در اختیار خبرآنلاین گذاشته شده، نشان می دهد در ساعات ابتدایی بامداد پنجشنبه ، عوامل شهرداری با ریشه کن کردن درختان و سیمان کردن جای آنها، مسیری از سمت مجموعه فرهنگی ساخته شده در این فضای سبز به سمت جاده مخصوص باز کرده اند. البته کارگران شهرداری گفته اند با دو کامیون، همه درختان برده شده و آنچه در تصاویر دیده می شود، باقیمانده درختانی است که قطع شده.

اهالی شهرک اکباتان به خبرآنلاین گفته اند آن شب همزمان با ضیافت افطاری که در این مجموعه قرار بود برگزار شود، به تجمع مقابل این مجتمع فرهنگی پرداخته و به قطع درختان اعتراض خواهند کرد.

محمد حقانی، رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر نیز در این باره به خبرآنلاین گفت: ما در این مدت دنبال موضوع تغییر کاربری این بخش از فضای سبز تهران بودیم و شخصا نامه به آقای قالیباف نوشتم که این کار را نکنید چون به نفع شهر و شهروندان نیست. خدا از سر تقصیر کسی که این نان را در سفره مردم گذاشت، نگذرد. امروز هم مسئله قطع درختان را دنبال می کنم و بازرسان کمیته محیط زیست شورای شهر را برای حضور در جمع مردم در ساعت 8 عصر به این منطقه می فرستم. متاسفانه با وجود تذکرات فراوان و نامه نگاری ای که با شخص شهردار داشتیم، توجهی به خواسته مردم و حفظ محیط زیست و فضای سبز شهر نمی شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)