جیش المختار یا همان ارتش دیگر خامنه‌ای در کشور عراق می‌باشد که مقامات آمریکا جمعیت این ارتش را بیش از ۲۳ هزار نفر می‌دانند.

جیش مختار در آخرین حرکت خود با هدف قرار دادن پاسگاه مرزی عربستان سعودی حامی پیامی از طرف ایران به دولت سعودی بود.

رهبر این گروه بلافاصله در حالی‌ که یک چفیه ایرانی‌ پوشیده بود مسولیت این حمل را بر عهد گرفت.

جیش المختار که از شیعیان متعصب عراق تشکیل شده یه کی‌ دیگر از نیروهای برون مرزی ایران می‌باشد که سیاست ایران را به اجرا در میاورد.

البته پیداش این گروه شبه نظامی را میتوان در دورهٔ صدام حسین گفت،که همزمان با حمله به ایران این گروه از همان ابتدا به ایران گریخته و نام توابین را بر خود گذاشتن.

توابین با تشکیل پادگان های جدا با نامهای عربی‌ همچون فیلق و تسعه بدر فعالیت خود را آغاز و دوشادوش سربازان ایرانی‌ برعلیه صدام میجنگیدن.به خاطر صرف داشتن عقاید مشترک جان و مال خود را فدای خمینی کردند.

همزمان با سقوط صدام این سپاه به رهبری عمار حکیم و با حمایتهای گسترده اقتصادی و نظامی ایران توانست با زور اسلحه جایگاه خاصی‌ برای خود در عراق ایجاد کند.

این شبه نظامیان که افرادی بسیار متعصب به تشیع هستند وفاداری خود را بارها به ایران ثابت کردند و حاضرن به خاطر ایران دست به هر کشتاری بزنن.

قدرت این گروه شبه نظامی در مناطق شیعه نشین عراق به قدری زیاد هست که کسی‌ با کوچکترین بی‌احترامی به خمینی یا خامنی ای جان خود را از دست میدهد.

این گروه بارها به طور علنا اعلام کرده اند که چنان چه آمریکا بخواهد به ایران حمله کند تمام منافع آمریکا را هدف حملات قرار میدهند .

این گروه به دستور ایران مامور به حمایت از بشار اسد می‌باشد و با توان خود به کمک بشار اسد شتافت و کشته‌های زیادی نیزمتحمل شده است.

نفوذی که در حال حاضر رژیم ایران در عراق دارد به قدری زیاد است که اگر دولت عراق به ریاست نوری مالکی‌ بخواهد شخصی‌ را در کابینه خود جابجا کند باید اول از رژیم ایران کسب تکلیف کند.

در واقع میتوان گفت که فاتح اصلی عراق ایران بود نه آمریکا بدون کوچکترین هزینه‌ای چرا که صدام حسین سنی رفت و نوری مالکی‌ شیعه آمد.

فرماندهی این گروه در حال حاضر در داستان فردی به نام واثق البطاط می‌باشد.البته بارها گفته اگر کوچکترین حمله‌ای به ایران شود در قدم اول منافع آمریکا را با خاک یکسان و در قدم بعدی عربستان سعودی را فتح و در حرمین نماز جماعت می‌خواند.

این گروه با چندین حمله به کمپ اشرف که محل زندگی‌ مجاهدین خلق بود جان دها نفر از مجاهدین خلق گرفتند.مقامات ایران بلافاصله در بیانیه رسمی‌ از این گروه به خاطر همکاری آنها با رژیم ایران در کشتار مجاهدین خلق قدردانی به عمل آوردند.

اگر امروز ایران قدرتی‌ در منطقه می‌باشد به خاطر ائتلافی است که با این گروههای شبه نظامی همچون جیش المختار،جیش مهدی و حزب‌ا‌لله لبنان بسته است.

البته دلیل بیشترین وفاداری که این گروهها به ایران دارد ریشه در اعتقادت آنها می‌باشد چرا که خامنه‌ای را نایب امام زمان می‌دانند و هر دستوری از ایشان را به منزله‌ی دستوری از امام زمان خود می‌دانند.

واقعآٔ جای تأسف می‌باشد که به بهانه‌ی دفاع از دین و تبلیغ دست به هر جنایتی میزنند و از انجام هر جنایت و خونریزی هیچ عباای ندارند.

رژیم ایران که تنها تامین کننده مالی و تسلیحاتی این گروه می‌باشد اگر روزی این رژیم سقوط کند قطعاً این گروهای شبه نظامی نیز سقوط خواهان کرد.
نویسنده:حیدر عباسی

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)