در روز برگشت روحانی از آمریکا عده‌ای که تعداد آنها حدود صد نفر بود به ماشین روحانی حمل ور شدند و شعارهای‌ همچون مرگ بر آمریکا سر می‌دادند و یکی‌ از افراد این گروه کفشی به سوی روحانی پرتاب کرد و شخص دیگر بر شیشه ماشین میکوبید و دیگری جلوی ماشین دراز کشیده بود که با برخورد نیروی انتظامی متفرق و دو نفر از آنها دستگیر شدند تظاهر کنندگان از ازای جبهه پایداری دستور میگیرند که در رئیس آنها آن محمد تقی مصباح یزدی است.

 

مصباح یزدی یکی‌ از افراد نزدیک به رهبر ایران است.مصباح یزدی مجتهد شیعه و عضو مجلس خبرگان رهبریست از منظره سیاسی به دلیل حمایت از محمود احمدی نژاد و مخالفت‌های با محمد خاتمی شهرتی زیاد دارد از دیگر موردی که باعث شهرت مصباح یزدی شده است،مطرح شدن او به عنوان صادر کنندهٔ فتوای قتل در جریان جنجال بر انگیزه قتلهای زنجیره‌ای می‌باشد .

هم چنین ادعا شد برخی‌ از اصلاح تعالی مدعی شدند مصباح یزدی در انتخابات ۸۸ تقلب به نفع احمدی نژاد را مجاز شمرده و حتی فتوی قتل میر حسین و مهدی کروبی را داده است.

مصباح یزدی در حسینیه قوم اصلاح طلبان را احیا کنندهٔ سنّت کفار ۲۵۰۰ ساله پیش ایران را نامید و چه بسا دشمنی‌شان و پیروانش با اصلاح طلبان از قدیم بود و تا آخر نیز ادامه خواهد داشت
haidar abassi

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)