بر اساس اخبار رسیده به کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام ۴ آبان۱۴۰۰، زندانی سیاسی نجات انورحمیدی محبوس در زندان سپیدار اهواز در شرایط وخیم جسمی بسر می‌برد و در خطر نابینایی از ناحیه دو چشم قرار دارد. چشمهای این زندانی سیاسی مبتلا به ناخنک است اما او را برای معالجه و درمان به بیمارستان و نزد پزشک متخصص نمی‌برند و بر اثر عدم رسیدگی پزشکی چشمان او دچار خونریزی شده است.

به گفته یک منبع مطلع، نجات انورحمیدی مدت طولانی است که از بیماری فشار و ناخنک چشم رنج می‌برد، اما به او اجازه رفتن نزد پزشک متخصص را نداده اند.

پس از بارها پیگیری این زندانی و خانواده‌اش، سرانجام یک متخصص بینایی سنجی در زندان او را معاینه کرده و بیماری او را ناخنک چشم تشخیص داده است.

به گفته همین پزشک فشار چشم وی بالاست و باید به بیمارستان بیرون از زندان منتقل و توسط پزشک متخصص در بیرون از زندان مورد جراحی و مداوا قرار بگیرد. اما مسئولان زندان به دستور وزارت اطلاعات مانع از رسیدگی پزشکی به وی می شوند.

نجات انورحمیدی کارون متولد۱۳۳۷، ساکن اهواز در سال ۹۶ بازداشت و در اداره اطلاعات اهواز مورد بازجویی قرار گرفت. وی پس از بازجویی با قرار وثیقه سنگین تا زمان صدور حکم آزاد شد. دادگاه انقلاب اهواز خانم حمیدی را به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۵ سال زندان محکوم کرد.

خانم حمیدی بار دیگر در اسفند ماه ۹۷ همراه با همسرش آقای تیرانداز و دخترش بازداشت شد. وی را به ستاد خبری اداره اطلاعات منتقل و تحت بازجویی و بدرفتاری قرار دادند.

دختر نجات انورحمیدی را پس از بازجویی و تهدید مبنی بر نگرفتن وکیل و عدم انجام کار رسانه ای در خصوص دستگیری پدر و مادرش آزاد کردند.

این زندانی سیاسی از سال ۹۷تاکنون در زندان سپیدار محبوس می‌باشد.

در سال ۹۹، نجات انورحمیدی و همسرش به اتهام عضویت در سازمان مجاهدین خلق و تبلیغ علیه نظام، در شعبه ۴ دادگستری اهواز به ۱۵ سال حبس دیگر محکوم شدند. این اتهامات همان موارد ثبت شده در پرونده اول است. اما علاوه بر ۵ سال حکم اولیه، او را به ۱۵ سال حبس دیگر نیز محکوم کرده‌اند.

زندانی سیاسی نجات انورحمیدی

 

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)