تجمع کارکنان شرکت آب و فاضلاب اهواز در اعتراض به ادغام با شرکت آبفا در استان خوزستان

روز دوشنبه ۲۶ مهرماه ۱۴۰۰، کارکنان شرکت آب و فاضلاب اهواز در اعتراض به ادغام این شرکت، با شرکت آب و فاضلاب استان تجمع کردند.

در این تجمع کارکنان به پرداخت نشدن ۴ ماه حقوق عقب افتاده خود در پی وضعیت جدید اعتراض دارند.

به گفت معترضان، ادغام آبفا اهواز نه تنها مشکلی را رفع نکرده بلکه باعث ایجاد بحران‌های زیادی برای شرکت آب و فاضلاب اهواز، از جمله پرداخت نشدن به‌موقع حقوق و نیز پایین آمدن کیفیت ارائه خدمات به شهروندان اهوازی شده است.

کارکنان معترض پلاکاردی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود:

«ادغام شرکت آب و فاضـلاب اهـواز با آبفای استان خوزستان، نابودی خانواده بزرگ شرکت آب و فاضلاب اهواز و عدم خدمات رسانی به شهروندان عزیز اهوازی»

بیان مشکلات از زبان یکی از کارکنان شرکت آب و فاضـلاب اهـواز

یکی از شرکت کنندگان به مشکلاتی که پس از این ادغام صورت می‌گیرد، اشاره می‌کند. وی می‌گوید: «ماحصل این تصمیم‌گیری، عقب افتادن ۴ ماه حقوق پرسنل رسمی و بقیه است. پایین آمدن ارائه خدمات آبفا اهواز به همشریان گرامی بوده است. همه همکاران می‌دانند از وقتی که ادغام صورت گرفته است، ما تجهیزات نداریم برای خدمات‌رسانی. آب استان گران شده است؛ ولی ما همچنان برای پرداخت حقوق پرسنل مانده‌ایم. برای خرید تجهیزات مانده‌ایم. با اولین باران، فاضلاب شهر اهواز را می‌برد. نمی‌توانیم خدمات‌رسانی کنیم؛ این طرح کاملا غیرکارشناسی است».

  •  

بیانیه کارکنان شرکت آب و فاضلاب اهواز خطاب به مسئولان استان

نماینده معترضان با خواندن بیانیه‌ای خطاب به مسئولان این استان می‌گوید: «انحلال غیرمسئولانه آب و فـاضلاب اهـواز، دامنگیر چرخه خدمات‌رسانی به شهروندان اهوازی شده است. این به یک بحران شدید و بی‌سابقه اجتماعی تبدیل خواهد شد. در نیمه دوم سال ۱۳۹۹ و با واگذاری تعداد قابل ملاحظه‌ای از کارکنان آبفای روستایی خوزستان به آبفای اهواز، بار مالی پرداخت حقوق این عزیزان، توان ادامه فعالیت را به مرور زمان، از آبفای اهواز سلب خواهد نمود.

اکنون توان مالی این شرکت، دیگر پاسخگوی تامین اقلام و تجهیزات مورد نیاز برای خدمت‌رسانی به شهروندان نیست. در سقوط سطح خدمات‌رسانی، تجمع گسترده فاضلاب در سطح شهر اهواز رخ نموده است. متاسفانه تذکرات در آبفا و مذاکرات متعدد با مقامات ارشد، در مجموعه آبفای خوزستان، آبفای کشور، فرمانداری اهواز و استانداری خوزستان تاکنون بی نتیجه بوده است. کوچک‌ترین توجهی به رفع این مشکلات و جلوگیری از انحلال آب و فاضلاب اهواز نشده است.»

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)