چرا جمهوری اسلامی رژیم نا مشروع و غیر قانونی است؟

مشروعیت به معنای قانونی بودن یا بر طبق قانون بودن است، در نوشته زیر به صورت خلاصه از دلایل خود مبنی بر نامشروع بودن رژیم میگویم.

حکومتی که تمامی نهاد های انتخابی آن هم به صورت غیر مستقیم توسط رهبری انتخاب میشود که خود قرار بوده است، موقتی باشد اما از موقعیت خود سو استفاده کرده است، و به صورت یک دیکتاتور تمام عیار که مخالفان خود را به بدترین شکل ممکن از میان میبرد، نتنها از دید من که مخالف سر سخت این حکومت هستم بلکه از از دید هیچ انسان آزاده ای مشروعیت ندارد.

خامنه ای که در راس این حکومت است، خود از بزرگترین و جنایتکار ترین افراد تاریخ است، کسی که فرمان های کشتار معترضان را در این ۴۰ سال شخصا داده است. اگر به یاد داشته باشید، خامنه ای در سال ۸۸ به صورت مستقیم گفت که هر کسی به خیابان بیاید، خونش پای خودش است، و درست در فردای آن روز تعداد زیادی از معترضین به قتل رسیدند.

این حکومتی که قوانین غیر انسانی خود را نقض میکند ، مشروعیتی ندارد. سالهاست که این حکومت نامشروع از زندانیان سیاسی با استفاده از شکنجه و تهدید اعترافات اجباری میگرد، اعترافاتی که مبنای قانونی ندارد اما با استفاده از همین اعترافات آن ها را اعدام میکند. به راستی در کدام یک از کشور های جهان این تعداد از زندانیان اعدام میشوند، و آیا جای فعالان سیاسی و معترضان زندان است؟

از سوی دیگر در انتخابات گذشته تعداد شرکت کنندگان به کمترین میزان خود رسیده است، کاملا واضح است که این حکونت نماینده مردم ایران نیست، و ما مردم ایران از کشور های دنیا میخواهیم که به فکر مردم ایران باشند و دست از حمایت از این رژیم نا مشروع برداند.

در ایران هیچ حقوق بشری وجود ندارد. آزادی ادیان در ایران مسیله ای خنده دار است، وقتی بهاییان نه کارت ملی دارند، و نه حق تحصیل دارند و نه حق هیچ کار دیگری را دارند، چگونه میتوان به این حکومت، حکومت مشروع گفت. وقتی بسیاری از فعلان مدنی و حقوق بشری در زندان هستند چگونه میتوان به این حکومت حکومت مشروع گفت؟

در آخر باید گفت که مردم ایران که به شدید ترین شکل های ممکن سرکوب میشوند، روزی این حکومت را سرنگون خواهند کرد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)