کالج ویژه زنان دانشگاه کمبریج از این پس زنان ترنسجندر را می پذیرد

یکی از سه کالج ویژه زنان در دانشگاه #کمبریج، سیاست پذیرش ورودی خود را تغییر داده است به نحوی که اکنون هر فردی که خود را زن معرفی کند از نظر دانشگاه زن است و حق تحصیل در این کالج را دارد.

این تصمیم در روز دوشنبه توسط شورای کالج مورای ادواردز اعلام شد. زنان #ترنسجندر از اکتبر سال آینده می توانند وارد این #دانشگاه شوند.

باربارا استاکینگ رئیس این #کالج در اطلاعیه ای گفت:

«کالج ما به روی تمام زنان جوان و آینده دار باز است، هم از نظر قانونی و هم از نظر ارزش های سازمانی ما کاملا درست است که هر کسی که خود را به عنوان یک #زن می شناسد، فارغ از اینکه در بدو تولد چه جنسیتی در #شناسنامه به او داده اند، برای تحصیل به کالج ما درخواست دهد.»

به گفته مسئولان این کالج اکنون افرادی که در شناسنامه آن ها مذکر ثبت شده و به سمت زندگی به عنوان فرد مونث گام برداشته باشند واجد شرایط جنسیتی ثبت نام در این کالج هستند.

 

البته به گفته مسئولان «قانون عجولانه یا سختگیرانه ای» درباره این گام ها ارائه نشده است. بلکه درخواست ها مورد به مورد بررسی می شوند.

به گفته دکتر ژولیت فاستر، پروفسور #روانشناسی و از مسئولان دانشگاه، این موضوع سیاست تک جنسیتی کالج را تحت تاثیر قرار نمی دهد:

« کالج ما به #تحصیل و #آموزش زنان اولویت می بخشد. ولی از نظر قانونی، اجتماعی و نسلی، تغییری در درک و دریافت ما از #جنسیت و اینکه چه چیزی ما را مونث می کند رخ داده است.»

در میان فارغ التحصیلان این کالج که عضو یکی از برترین #دانشگاه های دنیاست، #هنرمندان#اقلیت_جنسی/جنسیتی آشکار و موفقی به چشم می خورند.

این تصمیم از سوی دیگر کالج تک جنسیتی زنان دانشگاه کمبریج مورد حمله انتقادی شدیدی قرار گرفته است. آنها جنسیت را دوقطبی می دانند و زنان ترنسجندر را زنان واقعی نمی دانند.

سن قانونی #تغییر_جنس در #انگلستان ۱۸ سال است. این موضوع اهمیت همراه کردن #زنان ترنسجندر در فضاهای آموزشی ویژه زنان را بیشتر و بهتر نشان می دهد.

🌐 https://goo.gl/mmWFaF

با #شش‌رنگ همراه باشید:
🌈 t.me/iran6rang تلگرام
🌈 instagram.com/6rangiran اینستاگرام
🌈 fb.com/6rang.Iran فیسبوک

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)