۶۵٪‏ مردان همجنسگرا و دوجنسگرا می گویند که آنها آخرین باری که رابطه جنسی مقعدی داشتند، از کاندوم استفاده نکردند.

٢٧٪‏ دیگر می گویند که آنها خطرناک بودن زندگی جنسیشان را در نظر گرفتند.

اکثریتی از مردان همجنسگرا و دوجنسگرا می گویند که آنها بدون کاندوم رابطه جنسی داشته اند.

مجله اف اس، از ۵٣٢ مرد همجنسگرا و دوجنسگرا درباره عادتهای جنسی، سبک زندگی و خطرها آمار گرفت.
مجله اف اس، توسط بنیاد خیریه بهداشت مردان همجنسگرا ایجاد شده است.

دلایل بسیاری برای دست برداشتن از کاندوم وجود دارد. بعضی از افراد در روابط درازمدت درباره استفاده نکردن از کاندوم بحث دارند.
دیگران به هر حال، صرفا درباره ی آن بحث نکردند یا ذهنشان را در زمان تحریک به لغزش نینداخته است.

دنی، ٢٧ ساله، از گلاسکو گفت که او و شریکش هنوز درباره ی آن صحبت نکردند.

او توضیح داد :”ما احتمالا باید از کاندوم استفاده کنیم، اما ما هنوز چنین بحثی نداشته ایم. ما این کار را برای دو ماه انجام دادیم.”

کاندوم می تواند از خطرهای زیادی در طول مقاربت جنسی جلوگیری کند. ٢٧٪‏ پاسخ دهندگان زندگی جنسیشان را در خطر در نظر گرفتند. در واقع، یان هاولی از این بنیاد می گوید :”اکثریت قریب به اتفاق مردان همجنسگرا در بعضی از مراحل زندگیشان رابطه جنسی پر مخاطره خواهند داشت.”

زندگی جنسی پر مخاطره چست؟

یکی از بزرگترین خطر ها اچ آی وی است.
به هر حال، امکان داد که اچ آی وی حتی بدون کاندوم انتقال نیابد. فردی که دارای اچ آی وی مثبت است اما دارای سطع ویروسی غیر قابل کشف می باشد نمی تواند این ویروس را به شریکش انتقال دهد. این توضیح وجود دارد که چرا ١۴٪‏ گفتند که آنها رابطه جنسی بدون کاندوم داشتند اما یک یا هر دوی آنها دارای سطح ویروسی غیر قابل کشف بودند و ٨٪‏ گفتند که یک یا هردویشان در حال مصرف داروی پی آر ای پی بوده اند.

به عموان مثال، لاچلان، ٣٧ ساله از #لندن می گوید که او اغلب تنها رابطه جنسی بدون کاندوم دا، او گفت:”من از داشتن رابطه جنسی با فردی که دارای سطح ویروسی غیرقابل کشف باشد احساس ایمنی بیشتری دارم تا با فردی که ادعا می کند اچ آی وی منفی دارد.”

اگرچه بیشتر پاسخ دهندگان ، ٣٢٪‏، گفتند که با دانستن اینکه شریکشان دارای اچ آی وی منفی است، آنها رابطه جنسی مقعدی بدون کاندوم داشتند.

در نهایت ١١٪‏ گفتند که آنها درباره خطرها فکری نکرده اند.

سم، ٣١ ساله از ایرلند گفت :”من با مردی رابطه برقرار کردم، بدون اینکه تفکری از پیش درباره #بهداشت_جنسی داشته باشم. بار دوم که با او ملاقات کردم، من به بسته های قرص روی میزش اشاره کردم و از او عذرخواهی کردم، آنجا را ترک کردم و درباره آن قرص. ها بعدا با و روبرو شدم.”

“او پوزش خواست، و قبول کرد که مثبت باشد و داروهایش را ادامه دهد تا او را تحت کنترل قرار دهند. من آنقدر بدگمان بودم که آزمایش آشکار کردن ویروس را اخیرا انجام دادم و دکتری را یافتم که به محض آمدن نتایج، من را تحت درمان پی آر پی ای قرار دهد.”

خطرهای ورای اچ آی وی بدون کاندوم

اچ آی وی تنها خطری نیست که زمانی رابطه جنسی حفاظت نشده دارید ایجاد می شود.

جو، ٣١ ساله از لندن گفت :”نخستین باری که #کلامیدیا داشتم، نشانه هایی داشتم و این بیماری را از یک رابطه با فردی بی نام در سونا گرفتم. دومین بار من آن را از دوستی گرفتم که برای من رابطه دهانی انجام داد.”

٢٠٪‏ و ١٨٪‏ پاسخ دهندگان گفتند که آنها به ترتیب کلامیدیا و #سوزاک، در آلتشان داشتند. بیماری های مقاربتی دیگری مانند #سیفلیس (١٢٪‏)، اچ پی وی (۶٪‏) و هرپس (۶٪‏) داشتند.

دیوید استوارت یادآور می شود :”خطر چیز بدی نیست. دقیقا چیزی است که ما باید با آن مذاکره کنیم. و با اطمینان درباره این مساله آگاه بودن که چگونه اچ آی وی و بیماری های مقاربتی انتقال می یابند، سبب می شود که ترسی از بین رود که هر خطری شاید در رختخواب نمایان شود. (یا هر زمان که مسائل جنسی روی می دهد)

هاولی افزود :”ما در حال حاضر اقدام های بیشتری انجام می دهیم تا دانش مردان همجنسگرا درباره تمامی این گزینه ها برای آنها در دسترس باشد. البته کاندوم هنوز نقش مهمی در پیشگیری از دیگر بیماری های مقاربتی ایجاد می کند و هنوز باید بخش مهمی از یک استراتژی رابطه جنسی ایمن تر باشد، به هر حال دیگر همه رویکردها به یک اندازه سازگار نیستند.”

ترجمه تخصصی برای دارما و مارتیا: احسان پارسی و ارسلان

ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

‏‎فیس بوک ما:
‏‎‏‎‏https://m.facebook.com/DharmaMartia ‏‎
وب سایت ما:‏
‏‎‏http://dharmamartia.org
‏‎صفحه خبر وب سایت :
‏‎‏http://dmblog.dharmamartia.org/#home
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‏‎
کانال تلگرام ما:
‏‎‏https://telegram.me/DharmaMartia
‏‎همکاران ما:
‏‎‏رسانه همیاری: ‏‎‏
‏http://media.hamyaari.ca
‏‎‏سایت خودنویس: ‏‎‏
‏www.Khodnevis.org
‏‎‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:

www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgender.com ‏‎

منبع :

۶۵% of gay and bi men say they didn’t use a condom the last time they had anal sex

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)